Mapa webu Česky English Deutsch

Francouzští studenti navštívili Plzeň

Hlavní stránka / Úvod / Články / Francouzští studenti navštívili Plzeň

28.3.2018

Francouzští studenti navštívili Plzeň

V měsíci březnu úspěšně pokračovala mezinárodní spolupráce naší školy s francouzskou střední školou lycée Follereau v Belfortu. V rámci tohoto projektu nás v týdnu od 12. do 16. března navštívili francouzští studenti v doprovodu svých učitelů. Pro naše francouzské přátele byl připraven velmi pestrý program, díky němuž poznali zajímavosti české kultury.

V pondělí proběhlo slavnostní přivítání ve velké aule naší školy. Francouzské studenty a učitele uvítalo vedení školy a zástupci Plzeňského kraje. Naši žáci si k této příležitosti připravili prezentace v anglickém jazyce o České republice, Plzeňském kraji a naší škole. Příjemným zpestřením programu bylo hudební a taneční vystoupení s ukázkou českého folkloru.  Odpoledne jsme se vydali na prohlídku plzeňského pivovaru Pilsner Urquell a na krátké posezení v sídle Alliance française v Plzni. 

V úterý nás čekal výlet do Mladé Boleslavi, kde se skupina českých a francouzských studentů zúčastnili exkurze ve společnosti ŠKODA AUTO a.s. Nejdříve se seznámili s výrobou aut značky Škoda a poté prostřednictvím komentované prohlídky ve Škoda muzeu poznali historii výroby této společnosti.

Ve středu jsme zavítali do jižních Čech. Naše první kroky vedly do francouzské firmy Vishay v Blatné, která se zabývá výrobou strojírenských komponentů. V Blatné nás mimo jiné velmi zaujala prohlídka v místním zámeckém lihovaru a pivovaru. Největším zážitkem tohoto dne byla anglicky komentovaná prohlídka zámku a krmení daňků v zámeckém parku. Naše vzájemné vztahy jsme utužili na večerním bowlingovém turnaji.

Ve čtvrtek jsme se vydali do hlavního města. V Praze jsme si užili příjemnou plavbu lodí po Vltavě s výhledem na nejznámější historické památky. Poté jsme se prošli historickým centrem přes Staroměstské náměstí až na Václavské náměstí. Po krátkém odpočinku nás čekala zajímavá prohlídka Národního technického muzea.

Celý týden byl zakončen exkurzí ve firmě Škoda Transportation a.s. v Plzni. V této společnosti jsme měli možnost vidět výrobu lokomotiv a tramvají. Studenti velmi ocenili možnost blíže prozkoumat kabinu lokomotivy. Po návratu do školy se vedení školy rozloučilo s francouzskými studenty a jejich učiteli. Společně jsme ještě celý program zhodnotili. Velmi příjemně nás překvapily pozitivní ohlasy a celková spokojenost. Obě střední školy mají zájem pokračovat v úspěšné spolupráci v dalším školním roce.

 

Autor: Mgr. Ivana Kurzová, Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.