Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze za uměním

Hlavní stránka / Úvod / Články / Exkurze za uměním

5.12.2011

Exkurze za uměním 29. listopad 2011 byl pro nás, knihovníky z 3. D, takřka svátkem. Nemuseli jsme totiž do školy a namísto toho jsme absolvovali exkurzi do hlavního města Prahy, která je obzvlášť nyní, v období Vánoc, nádherná. Hlavní náplní naší cesty do matičky Prahy však nebyly nákupy na tradičních vánočních trzích, ale návštěva dvou galerií, konkrétně Uměleckoprůmyslového muzea a Domu U Černé matky boží.

      V Uměleckoprůmyslovém muzeu jsme mohli vidět stovky zajímavých exponátů. Mezi jinými třeba slavný Karlštejnskýpoklad, výstavu historických hodin, historické tapisérie, benátské sklo nebonádherné historické tištěné knihy. Ovšem troufám si tvrdit, že všem dívkám se, stejně jako mně, zatajil dech nad nádhernými historickými šperky. Celou prohlídku muzea jsme si ještě okořenili pohledem z okna, pod kterým se rozkládá starý židovský hřbitov.

      Dům U Černé Matky Boží  nás přivítal svojí naprosto typickou atmosférou a ukázal nám, jak okouzlující může být moderní umění. I samotná budova se totiž počítá mezi jedno z vrcholných děl české kubistické architektury. Uvnitř jsme absolvovali přednášku, která byla stejně moderní jako vystavované exponáty. Zatímco jsme seděli na pohodlných poduškách, vyprávěla nám slečna o dílech Emila Filly či Bohumila Kubišty a pouštěla nám k tomu hudební ukázky.

      Myslím, že budu mluvit za všechny, když označím tuto exkurzi za víc než zdařilou. Budu doufat, že do budoucna se nám poštěstí zažít ještě nějakou podobnou.

                                                                                  (Petra Stenzelová, 3.D)
                       

Autor: Mgr. Zdeňka PAvlíčková   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.