Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze v rámci pedagogiky

Hlavní stránka / Úvod / Články / Exkurze v rámci pedagogiky

21.3.2012

Exkurze v rámci pedagogiky Při výuce pedagogiky se snažím, abych svým žákům vedle teorie mohla zprostředkovat co nejvíce osobních prožitků. Proto jsem domluvila exkurzi v Pierot Café – chráněné dílně Plzeňské unie neslyšících. Komunikace s neslyšícími se zdá těžká. Ruce jsou ale dobrým pomocníkem. V kavárně jsou u stolků interaktivní obrazovky, kde si můžete přehrát video s názornou ukázkou pro konkrétní slova. A kdyby Vám obsluha nerozuměla, stačí ukázat v jídelním a nápojovém lístku, co si přejete. Žáci 3.E vše zvládli na výbornou. Odměnou jim byl nejen úsměv servírky, ale i dobrý pocit z toho, že si mohli vyzkoušet komunikaci ve znakové řeči přímo s neslyšícími.

 

Netrvalo dlouho a žáci 3.E se mohli těšit na další exkurzi. Tentokrát jsme měli možnost zavítat do Základní školy a Mateřské školy pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni. Kromě běžné výuky se zde děti učí hru na hudební nástroj, braillské písmo a prostorovou orientaci. Ve volném čase se mají možnost věnovat i speciálním sportovním disciplínám pro zrakově postižené (goaball a show-down).

My jsme si mohli vyzkoušet různé pomůcky pro zrakově postižené. Nejvíc legrace si žáci užili při házení s míčem a nácviku prostorové orientace pomocí bílé hole. Nejvíc soustředění bylo třeba při čtení Braillova písma a psaní na Pichtově psacím stroji. Od paní učitelky, která se nám celé dopoledne věnovala, jsme dostali časopisy, tak máme až do prázdnin o zábavu postaráno. Kdo bude mít zájem, může se přijít podívat na nástěnku do 1. patra staré budovy a pokusit se nějaký řádek „přečíst“ anebo si prohlédnout fotografie z obou exkurzí.

                                                                                            Renata Švecová

Fotografie

Autor: Renata Švecová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.