Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze do „US Pointu“

Hlavní stránka / Úvod / Články / Exkurze do „US Pointu“

25.11.2014

Exkurze do „US Pointu“ Dne 19. 11. 2014 se studenti třídy 4.A se svými učitelkami angličtiny Mgr. Jitkou Štraubovou a Mgr. Markétou Fajrajzlovou zúčastnili exkurze do Amerického centra Západočeské univerzity v Plzni. Mgr. Daniela Lukavská, lektorka Ústavu jazykové přípravy ZČU, nám zprostředkovala besedu s panem Nathanem Webberem, vicekonzulem Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Konzul je podle mezinárodního práva úředník z povolání, který zastupuje svou zem v jiné zemi.  Pan Webber je na velvyslanectví pověřen vízovými, pasovými a přistěhovaleckými záležitostmi. Vyprávěl nám o tom, jakou cestou se stal (původním zaměstnáním právník) zaměstnancem ambasády, o své práci a životě v České republice.  Udělal nám radost několika větami v češtině a vietnamštině.
 
Tato návštěva byla již naší druhou návštěvou zde a navazovala na přednášku Mgr. Lukavské dne 22.10.2014 o možnostech studia v USA a o programu Work &Travel. Paní Lukavská je ochotna se kdykoli věnovat studentům, kteří jí navštíví, aby jim s tímto poradila.
 
 

 

Autor: Mgr. Jitka Štraubová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.