Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze do Strahovské knihovny a Národní technické knihovny v Praze

Hlavní stránka / Úvod / Články / Exkurze do Strahovské knihovny a Národní technické knihovny v Praze

23.12.2017

Exkurze do Strahovské knihovny a Národní technické knihovny v Praze

Dne 12. 12. 2017 se třída 2. D s paní učitelkou J. Benešovou a A. Mařákovou vydala na exkurzi do Prahy. Naším prvním cílem se stala Strahovská knihovna, druhá nejstarší církevní knihovna u nás v Čechách.

Prohlídka knihovny byla individuální. Hned po vstupu se před Filozofickým sálem nachází kabinet kuriozit, jehož základem je sbírka barona Ebena. Filozofický sál okouzlí každého návštěvníka svojí velkolepostí a krásou. Prohlídka dále pokračuje chodbou k Teologickému sálu, který je stejně úchvatný jako Filozofický. Knihovna má ve svých fondech okolo 280 000 titulů. Nejstarším rukopisem je Strahovský Evangeliář datovaný až do roku 860.Po prohlídce Strahovské knihovny jsme se vydali do Národní technické knihovny.
 
V NTK se nás ujala pracovnice knihovny, Bc. Michaela Vydrová. Od té jsme se dozvěděli informace o historii knihovny i o nové budově knihovny s unikátní výzdobou. Poté jsme se přesunuli do vyšších pater knihovny, kde nám paní Vydrová řekla něco o rozdělení pracovišť knihovny a prostorech pro čtenáře. Vrátili jsme se do přízemí, kde nám odborné pracovnice knihovny pověděly o specializovaných službách poskytovaných Národní technickou knihovnou a o ISSN. Následovala exkurze do skladu a na závěr jsme viděli, jak se knihy půjčují a vracejí do samoobslužného boxu. 
 
 
 

Autor: S. Bradová, 2.D, V. Wendlerová, 2.D   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.