Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze do nakladatelství Fraus přinesla studentům poučení i inspiraci

Hlavní stránka / Úvod / Články / Exkurze do nakladatelství Fraus přinesla studentům poučení i inspiraci

12.6.2014

Exkurze do nakladatelství Fraus přinesla studentům poučení i inspiraci Dne 2. 6. 2014 se studenti třídy 1.D obor Informační služby - knihovnictví zúčastnili exkurze do nakladatelství Fraus, s.r.o. v Plzni pod vedením Mgr. V. Bezpalcové a Mgr. A. Štědré. Zde jsme mohli získat podrobnou představu o tom, jak to v takovém nakladatelství vypadá a jak vše funguje. Prohlídka byla podle částí tvůrčího procesu rozdělena na čtyři prezentace.

 

Nejprve jsme se seznámili se základními funkcemi a úlohou marketingu, což bylo pro nás poměrně málo známé odvětví, ale o to více nás práce marketérů zaujala. Poté jsme se seznámili s tvorbou a podobou interaktivních učebnic. Všichni jsme se shodli na tom, že předávání informací touto formou je zábavnější a naší generaci určitě bližší. Věříme, že i na naší škole je budou učitelé moci využívat.
 
Zástupkyně redaktorů nám přiblížila úlohu redaktorů, jejich náročnou práci i kolektivní úsilí, jehož výsledkem je nová učebnice. Výklad o vazbách a tisku knihy byl nejen opakováním, ale i prohloubením našich znalostí z předmětu Informační procesy.
 
Tyto všechny nezastupitelné činnosti jsou nedílnou součástí výroby a vzniku učebnice, kterými nakladatelství Fraus už téměř dvacet let zásobuje školy po celé republice.
 
Nejvíce ze všeho nás zaujaly elektronické učebnice, například slovníky a učebnice na výuku anglického (i německého) jazyka, které určitě zábavnou a poučnou formou pomohou výuce těchto předmětů.
 
V nakladatelství se nám líbilo a  tato zajímavá exkurze nám přinesla mnoho užitečných informací, které budeme moci v oboru využít, a pro některé z nás se stala i inspirací pro naše budoucí směřování. Chtěli bychom poděkovat pracovníkům nakladatelství Fraus za ochotu, vstřícnost a trpělivost při odpovídání na naše zvídavé dotazy.

 

Autor: Kamila Fialová, Eliška Rudová - 1.D   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.