Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze do „Jitřenky“

Hlavní stránka / Úvod / Články / Exkurze do „Jitřenky“

20.6.2017

Exkurze do „Jitřenky“

V rámci předmětu Organizace Volného času zorganizovala další skupina žáků exkurzi do Denního stacionáře „Jitřenka“ Městského ústavu sociálních služeb města Plzně, kde se zaměřují na poskytování sociálních služeb osobám se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení (středně těžká a těžká mentální retardace).

Žáci měli opět připraveny volnočasové aktivity pro klienty. V úvodu zvolili „klidnější“ rukodělné činnosti, jejichž realizace probíhala ve skupinách v dílnách. Zvoleny byly činnosti výtvarné, výroba keramických misek či hrníčků, a pletení košíků. Míra zapojení závisela vždy na volbě konkrétního klienta.

Pohybové aktivity, které následovaly, se konaly ve společenské místnosti. Klienti stacionáře nejprve studentům ukázali tanec, který nacvičili a ve kterém využili spoustu rekvizit. Poté následovalo společné cvičení žáků s klienty, do kterého se zapojili všichni účastníci exkurze, přičemž cviky byly voleny tak, aby byly zvládnutelné pro všechny zúčastněné.

Na konci celé exkurze klienti žákům i učitelům rozdali obálky, ve kterých byly výrobky z dílen stacionáře, což bylo velice milým překvapením.

Autor: Zuzana Šestáková, Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.