Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze - Senior residence Terasy

Hlavní stránka / Úvod / Články / Exkurze - Senior residence Terasy

22.6.2018

Exkurze - Senior residence Terasy

V úterý 12. 6. žákyně třídy 2.BC uspořádaly, v tomto roce poslední, exkurzi realizovanou v rámci předmětu Organizace volného času. Tentokrát jsme zamířily do Senior residence Terasy, který má zaregistrovanou sociální službu Domov pro seniory. Pro uživatele žákyně připravily program zaměřený na arteterapii a jiné výtvarné činnosti. Každý si mohl vybrat, jaké aktivity se chce zúčastnit. Vytvořily se dvě skupiny, přičemž s každým seniorem po celou dobu spolupracovala jedna žákyně.

V jedné ze skupin přenášely dvojice na papír svůj názor na mládí a stáří. Jak se liší priority, co je v daném věku pro člověka důležité, co ho trápí nebo mu naopak dělá radost. Již jen možnost sdílet své názory a pohledy na svět byla velkým přínosem. 

Mezi dalšími aktivitami bylo připraveno skládání rozstřihaných obrázků, vybarvování antistresových omalovánek či lepení barevných papírů na předkreslené obrázky na kartonu. Pro případ, že by seniorům nevyhovovala žádná z připravených aktivit, byly připravené karty.

V rámci exkurze jsme měly možnost nahlédnout i do jednoho z pokojů, kde nás přivítala jeho bezmála 98letá obyvatelka, která se s námi podělila o řadu zážitků ze svého života a také spoustu užitečných rad. Uživatelé i pracovníci byli velmi milí a spolupráce s nimi velice příjemná.

Autor: Zuzana Šofrová, Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.