Mapa webu Česky English Deutsch

Enkaustika – poznejte svou představivost

Hlavní stránka / Úvod / Články / Enkaustika – poznejte svou představivost

15.11.2011

Enkaustika – poznejte svou představivost Enkaustika je pro většinu z nás neznámé slovo. Ani my z 1. E jsme vůbec netušili, co nás bude čekat, když jsme se poprvé vydali do SVČ ve Skupově ul. v Plzni. Když jsme po příchodu uviděli hotová díla, náš údiv a zájem o tuto techniku náhle vzrostl. Na stolech se vyjímaly úžasné obrazy, které v každém probudily jeho fantazii. Při seznámení s pracovním postupem nás navíc překvapila jeho jednoduchost. Nejde o nic jiného než malbu horkým voskem, rozehřátým na žehličce a naneseným v různých vrstvách na papír. Kombinace barev záleží na představivosti autora.

Při první návštěvě naše pokusy vyvolávaly spíše jen kolektivní smích, neboť se to zajisté nikomu nepovedlo dle jeho očekávání. Podruhé se mezi námi již začaly objevovat zdařilé obrázky. Na třetí lekci se každý těšil a vzniklá díla tomu odpovídala. Výsledné zarámování dojem jen umocnilo - a nám se dostaly do rukou perfektní vánoční dárky pro naši rodinu.
          Enkaustika je opravdu vhodný způsob pro otevření naší mysli a představivosti. Radost z nové zkušenosti nám kazí jen obavy, co naše milovaná maminka řekne, až nás přistihne s vrstvou vosku na její drahé žehličce.
(Pavel Kupčík, 1.E)
 

Autor: Mgr. Zdeňka Pavlíčková   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.