Mapa webu Česky English Deutsch

Dobrý den, hello, Дoбрый день, Guten Tag, bonjour!

Hlavní stránka / Úvod / Články / Dobrý den, hello, Дoбрый день, Guten Tag, bonjour!

4.4.2016

Dobrý den, hello, Дoбрый день, Guten Tag, bonjour!

Kdo by nechtěl během jednoho dopoledne navštívit hned několik cizích zemí a seznámit se s jejich jazykem, kulturou i gastronomickými specialitami? Poslední den před velikonočními prázdninami se učitelé cizích jazyků rozhodli svým studentům zpříjemnit zábavnými i naučnými workshopy ve všech cizích jazycích, které se na naší škole vyučují.

Nejprve se za soutěžemi a prezentacemi vydaly první ročníky. Pro každou skupinu byly nachystány tři různé dílny v anglickém, německém, francouzském či ruském jazyce, v nichž studenti mohli celkem získat max. 60 bodů. Každý vyučující si ve spolupráci se studenty pro soutěžící přepravil něco jiného: prezentaci Nového Zélandu s následným kvízem, představení známých anglicky mluvících sportovců, jazykové hry, ochutnávku francouzských specialit, práci se slepou mapou Německa, německo-anglický komix, luštění azbuky, poznávačku ruských měst a památek... Studenti tak zjistili, kolik významů má slovo kiwi, co se slaví v Rusku 24. prosince anebo že se prý (podle mnohých odpovědí) francouzský klášter Mont St. Michel nápadně podobá Bradavicím.  Když se prváci vrátili ke klasické výuce, vystřídali je studenti druhých a poté i třetích ročníků. Všechny skupiny se snažily uspět, vždyť pro výherce bude připraven dort! Přebíhali tak mezi třídami s workshopy, aby se nepřipravili ani o minutku času, ve kterém mohli nasbírat cenné body. To vše se projevilo na vynikajících výsledcích.

První místo získala B skupina ze třídy 1.A  s 55 body a na druhém místě s konečným součtem 52 bodů se ocitlo hned 5 skupin: 1.A/A, 2.D/B, 3.A/A, 3.D/A a 3.E/HS. Všichni soutěžící si ale zaslouží ocenění za snahu při plnění úkolů. Doufáme, že se akce všem líbila, a tak se z ní stane milá tradice prezentace cizích jazyků i v následujících letech.

Autor: Mgr. Michaela Králová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.