Mapa webu Česky English Deutsch

Dny na strojní průmyslovce

Hlavní stránka / Úvod / Články / Dny na strojní průmyslovce

14.6.2013

Dny na strojní průmyslovce

Ve dnech 11. a 12. 6 2013 proběhly na naší škole „Dny na strojní průmyslovce“. Tato akce poskytla žákům 8. ročníků 34. a 10. ZŠ v Plzni zajímavou prezentaci technických oborů SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara v Plzni.

Během prvního dne si žáci prohlédli areál školy na Klatovské 109. Na jednotlivých stanovištích zhlédli ukázky a sami si mohli vyzkoušet práci v CAD programech, velmi atraktivní byl předváděný simulátor svařování, dále ukázka řízení strojů počítačem a v neposlední řadě představení odborných oblastí pneumatiky a mechatroniky. Druhý den žáci navštívili Centrum praktického vyučování v areálu Škody Plzeň. Zde viděli ukázky práce zámečníků, soustružníků, frézařů a práci na NC strojích.

Škola touto akcí navázala na nedávné setkání se žáky 15. ZŠ v Plzni. Zahájila tím dlouhodobou spolupráci se základními školami, v rámci níž se bude snažit rozvíjet technické dovednosti již u žáků 1. stupně a vychovávat si tak své budoucí studenty. Tato činnost bude posilována úzkou spoluprací s výrobními firmami v regionu, protože právě ony mají o schopné odborníky zejména technických profesí velký zájem.
 
Věřme, že tato i další v budoucnu pořádané akce usnadní žákům základních škol výběr budoucího povolání, že pro ně budou velkým přínosem.
 
Foto 1 - shromáždění v aule
Foto 2, foto 3 - svařovací trenažér Fronius
Foto 4 - CAD (počítačová podpora konstruování)
Foto 5 - učebna programování NC strojů
Foto 6 - učebna elektroniky a mechatroniky
Titulní foto - pneumatické a elektropneumatické mechanismy

 

Autor: Mgr. Dagmar Špalová, Ing. Rostislav Študent   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.