Mapa webu Česky English Deutsch

Bylo co oslavovat

Hlavní stránka / Úvod / Články / Bylo co oslavovat

14.10.2015

Bylo co oslavovat

Úterý 6. října 2015 bylo pro obor Informační služby - knihovnictví mimořádným dnem, v rámci Týdne knihoven (5. - 11. 10. 2015) se konala oslava 15. výročí založení tohoto oboru na SPŠS a SOŠ prof. Švejcara v Plzni.

Přípravy na tento den probíhaly několik týdnů a podíleli se na nich nejen učitelé, ale především studenti oboru. Vynaložená námaha však rozhodně nebyla marná. Na oslavu přijaly pozvání významné osobnosti knihovnické veřejnosti - Mgr. D. Bechný, ředitel SVK Plzeňského kraje, Mgr. H. Hendrychová – vedoucí oddělení vzdělávání a organizace knihovnictví této instituce, za KmP její ředitelka Mgr. H. Šlesingerová, PhDr. Jana Hájková - náměstkyně pro hlavní činnost a vedoucí pobočky Bory Mgr. K. Smílková. Velice jsme si vážili přítomnosti bývalých učitelů a vedoucích pracovníků SOŠ prof. Švejcara -  PaeDr. B. Seidenglanzové – bývalé ředitelky školy, PhDr. B. Psutkové, PhDr. E. Koubové a PhDr. I. Horákové, učitelek odborných předmětů, jejichž znalosti a osobní nasazení formovaly v minulých letech stovky našich absolventů.

Program zahájil krátkým proslovem ředitel školy Ing. R. Študent a poté se ujala slova PhDr. B. Psutková, která stála u zrodu tohoto oboru, aby přiblížila jeho historii i poslání, připomněla také památku naší absolventky Hany Berdychové, která přišla o život při své práci knihovnice v Horní Bříze. Po krátké "komerční" přestávce, kdy studenti rozdali malé pozornosti hostům, se slova ujali sami hosté. Vyzdvihli především přínos vzájemné spolupráce, význam propojení studia a praxe i přesvědčení o budoucnosti tohoto oboru.

Vrcholem celého setkání bylo bezesporu vystoupení absolventů oboru Informační služby - knihovnictví. Jejich vzpomínky na studium, veselé zážitky i slova díků dojaly mnohé přítomné v sále. Jejich profesní, ale i osobní úspěchy byly velmi inspirativní pro přítomné studenty v publiku. Jsme na ně skutečně hrdí.

Celý program oživili studenti tříd 2.D a 3.D, kteří si připravili hudební vystoupení i přednes básnických a prozaických textů. Z úrovně jejich výkonů je zřejmé, že se mezi knihovníky skrývá řada muzikantských, pěveckých i literárních talentů.

Zamýšleli jsme se nad tím, čeho jsme dosáhli, ohlíželi jsme se zpět, sčítali úspěchy, ale pro budoucnost našeho oboru je ještě důležitější  hledat a utvářet jeho budoucí směřování. Jsme přesvědčeni o perspektivě našeho oboru i o mnohostranném uplatnění našich absolventů.

 

Autor: Mgr. Vladimíra Bezpalcová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.