Mapa webu Česky English Deutsch

Beseda s veterány

Hlavní stránka / Úvod / Články / Beseda s veterány

23.5.2019

Beseda s veterány

Jako každý rok i letos měla naše škola možnost zúčastnit se zajímavého setkání s veterány druhé světové války. Třídy1.STA, 1.STB, 1.ME, 1.MSB a 1.D se spolu s dalšími studenty základních a středních škol sešly 3.5. 2019 v Měšťanské besedě, aby se prostřednictvím vzpomínek amerických a belgických veteránů přenesly do časů druhé světové války. Deset zástupců spojeneckých armád poutavě vyprávělo o svých pocitech a zážitcích nejen z osvobozování Plzně, ale i doby bezprostředně po uzavření míru v roce 1945. Odpovídalo se na zvídavé otázky, které zazněly i v anglickém jazyce a studenti tak prokázali nejen zájem o tématiku druhé světové války, ale schopnost dorozumět se v cizím jazyce.

A co soudí samotní studenti o tomto setkání s dnes již devadesátiletými hrdiny? Zde pár ohlasů ze třídy 1STB a 1MSB:

Beseda s válečnými veterány mi dala hodně. Uvědomil jsem si, co je v životě důležité a proč je válka špatná. Tito lidé mi přiblížili věci, které si nikdo z nás nedovedeme představit. Ačkoliv byla válka jeden z jejich nejhorších zážitků, vrací se k nám bývalí vojáci s úsměvem a dobrou náladou. Děkuji za tento skvělý zážitek.(Patrik Procházka, 1MSB)

Celkový dojem z besedy byl dobrý, odnesl jsem si hlavně to, že se nikdy nemají popírat fakta.(Marek Jarošík, 1STB)

Mně se líbilo, že veteráni měli pozitivní myšlení. A je dobré věřit v dobré věci, když se dějí ty špatné.(Vojtěch Hejman, 1STB)

Až teprve, když jsem slyšel, jaká byla válka a jak se veteráni cítili, jsem pochopil, jak byla válka strašná.(Aleš Winkelhöfer, 1MSB)

Autor: Mgr. J. Benešová, foto Mgr. J. Pruner   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.