Mapa webu Česky English Deutsch

Beseda s primátorem města Plzně

Hlavní stránka / Úvod / Články / Beseda s primátorem města Plzně

19.1.2012

Beseda s primátorem města Plzně Žáci SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara v Plzni, kteří studují obor Veřejnosprávní činnost, měli ve čtvrtek 12. ledna 2012 příležitost debatovat s panem primátorem Mgr. Martinem Baxou. Vzhledem k zajímavým oborům, které učíme na naší škole, máme možnost čas od času pozvat zajímavé hosty. V předchozích letech to byla zejména ministryně spravedlnosti JUDr. Daniela Kovářová, v loňském roce radní Plzeňského kraje pro školství, mládež a tělovýchovu pan Jiří Struček, letos starosta Holýšova a tajemník obecního úřadu Holýšov. Pro studenty je to vždy příležitost dozvědět se něco vice o fungování toho, o čem se učí.

Na panu primátorovi bylo znát, že je na stupínku před žáky jako doma, velmi rychle s nimi navázal kontakt, odpovídal na jejich otázky, mnohokrát se společně zasmáli. Rozluštili záhadu tramvaje č. 3, podělil se s nimi o radosti i starosti své funkce, debata se týkala i sportu a samozřejmě kultury, kterou očekává velká událost v podobě Evropského města kultury 2015.

Reakce na besedu byly velmi pozitivní. Žáci se mi svěřili, že očekávali politika, který je bude chtít zasvětit do cíle jeho politického programu, ale hned od začátku bylo vše jinak. Okamžitě si získal sympatie, jak vyplývá z jejich komentářů. 
 
Tereza Červencová:
"Na besedě se díky otevřenosti pana primátora vytvořila příjemná atmosféra. Potom, co odpověděl na otázku týkající se pracovní doby a my se dozvěděli, že to bývá i třináct hodin, nevyjímaje soboty a neděle, myslím, že všichni začali přemýšlet, kde se v něm bralo tolik energie. Přímo z něj sršela a dokonce se mu povedlo kousek z ní přenést i na nás. Asi takhle se pozná člověk, kterého jeho práce baví."
 
Martin Vachovec:
"Z celé besedy mě nejvíce zaujala a velmi potěšila odpověď pana primátora na moji otázku, jak vychází se svými koaličními partnery. Podle něj jde spolupráce bez závažnějších komplikací a i při sporné záležitosti víceméně dojdou ke společnému řešení."
 
Kristýna Kubovcová:
"Nejdříve nám pan Baxa povídal o Plzni a jeho funkci a samozřejmě i o tom, jak se vůbec dostal do politiky a funkce primátora. Po krátkém seznámení následovala více než hodinová debata, kdy se studenti mohli ptát na různé otázky. Debata směřovala hlavně k Evropskému městu kultury, rekonstrukci kulturních domů. Padla i otázka, jak vypadá běžný den primátora nebo na které z povinností se netěší. Odpověděl, že není nic, na co by se netěšil, jen snad, že některých věcí se obává, hlavně přírodních katastrof."
 
Lucie Šimková:
"Během neformálního setkání byla příjemně uvolněná atmosféra. Na konci jsme předali panu primátorovi čokoládový globus, protože jsme zjistili, že má rád zeměpis. Myslím, že ho dárek potěšil. Setkání se mi velice líbilo a obohatilo nejen mě, ale i ostatní studenty veřejné správy."

Autor: JUDr. Lenka Zemanová Lindová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.