Mapa webu Česky English Deutsch

Anglicky po plzeňských památkách s 2.E

Hlavní stránka / Úvod / Články / Anglicky po plzeňských památkách s 2.E

2.10.2019

Anglicky po plzeňských památkách s 2.E

Ve dnech 16. -20. září 2019 se humanistická část naší třídy, 2.E, zúčastnila několikadenního jazykového kurzu, který se odehrával v našem městě, tedy v Plzni. Celý kurz byl na téma ,,Průvodcovství vPlzni“.

Během tohoto kurzu jsme společně mohli poznat zajímavá plzeňská místa z trochu jiného úhlu.  Za zmínku stojí zejména úterní návštěva Plzeňského pivovaru. Podobnou prohlídku jsme v životě absolvovali již několikrát, avšak v anglickém jazyce vše nabralo úplně jiný rozměr. Celé to bylo mnohem lákavější a pro nás, mladé studenty, o hodně zajímavější. Celou prohlídku završila jídla tradiční české kuchyně v restauraci Na Spilce.

Na konci kurzu jsme si mohli sami vyzkoušet roli průvodce. Prezentovali jsme v angličtině témata, jenž jsme si jednotlivě vybrali a mluvili o nich tímto nádherným jazykem. Dozvěděli jsme se něco o památkách plzeňského náměstí - o Katedrále svatého Bartoloměje a půvabné renesanční radnici. Pokračovali jsme k Masným krámům přes Západočeské muzeum, dále nám spolužačky představily Měšťanskou besedu, řekly něco o historii divadla J.K. Tyla a vše završilo povídání o Velké synagoze.

Oběd v  restauraci Delish byl nejlepším ukončením celého kurzu. Mnozí sice museli povolit pásky u svých kalhot, ale všichni si opravdu pochutnali. J

Ačkoliv se jednalo o krátký kurz, získali jsme v jeho průběhu spoustu cenných informací a nových zkušeností. Za nás můžeme říci, že nám do budoucího studia anglického jazyka velice pomohl a při první příležitosti se rády pustíme do absolvování podobné akce!

Autor: Barbora Vlachová, Lucie Langová (2.E)   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.