Mapa webu Česky English Deutsch

Anglické divadlo

Hlavní stránka / Úvod / Články / Anglické divadlo

29.10.2018

Anglické divadlo

Velká aula naší školy se proměnila v divadelní jeviště i hlediště, zněla jen angličtina! Výuku anglického jazyka žákům naší školy zpestřila účast na divadelních představeních souboru The Bear – Educational Theatre, který zavítal na naší školu a ve dnech 25.10. a 26.10.2018 První den sehrál pro žáky dvakrát po sobě napínavou detektivní hru s názvem Murder at Wimbledon. Studentky a studenti však nebyli pouze pasivními diváky a aktivně mohli do představení vstupovat s radami a postřehy, pochopitelně v angličtině, které vedly vyšetřovatele k nalezení pachatele. Naši studenti ze tříd 2.A, 2.BC, 2.D, 2.E, 2 ME, 2.STA a 2.STB se projevili nejen jako zdatní pozorovatelé, ale překonali i svůj ostych a s chutí se anglicky zapojili do hledání pomyslného vraha. Ten byl nakonec úspěšně nalezen a wimbledonská vražda byla k radosti všech přítomných objasněna.

Druhý den ve znamení anglického divadla na naší škole přinesl putování v anglické historii prostřednictvím hry „The History of England“. Žáci tříd 3.A, 3.BC, 3E. 3ME.3.MSA, 3MSB, 3.STA, 3STB nejen poznali kus anglické historie, ale i oni mohli v průběhu hry vést s herci dialog a zdokonalit se v anglické konverzaci.

Oba dny žákům přinesly kromě zpestření výuky i nevšední zážitek, který se setkal u většiny z nich s pozitivní odezvou. Rovněž samotní herci byli nadšení přístupem a aktivitou našich studentů, kteří po překonání prvotních rozpaků dokázali být hercům dobrými partnery a i protagonistům přinesli radost a dobrý pocit. Divadelní představení předčila mnohá očekávání a je na místě poděkovat účinkujícím za profesionální výkon a skvělý přístup ke studentům. Žáci i učitelé anglického jazyka jistě uvítají, pokud se tato akce stane každoroční tradicí.

Autor: Mgr. Richard Vankan   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.