Mapa webu Česky English Deutsch

Adaptační kurzy v září 2012

Hlavní stránka / Úvod / Články / Adaptační kurzy v září 2012

8.10.2012

Adaptační kurzy v září 2012 Jak už se stalo tradicí na naší škole, absolvovaly všechny první ročníky SPŠS a SOŠ profesora Švejcara v Plzni v termínech 17. 9. 2012 až 24. 9. 2012 jednodenní adaptační kurzy, které proběhly ve spolupráci výchovných poradců, třídních učitelů, metodika prevence školy a pracovníků Pedagogicko – psychologické poradny v Plzni.

Dne 17. 9. to byly třídy 1 A a 1 E, 18. 9. třídy 1 MSB a 1 BC, 19. 9. třídy1 MSA a 1 D, 20.9. třídy 1 ME a 1 ST, 21. 9. třídy 1 OTM a 1 OK a konečně 24. 9. třída 1 ZA. Cílem kurzů je vybudování základů zdravého kolektivu, odhalení potencionálních rizik ve skupině, bližší seznámení žáků a začlenění pedagoga do skupiny. Akce proběhly v příjemném prostředí nově zrekonstruovaného sportovního areálu TJ Hradiště za účasti pracovníků PPP Bc. Lukáše Eisnworta a Mgr. Michala Slivky.

Počasí nám většinou přálo. Trápil nás jen ranní chlad a jeden den déšť. V průběhu akce se žáci měli možnost formou verbálních a pohybových aktivit dozvědět něco bližšího o svých spolužácích a třídním učiteli.
 
Program byl vytvořen ve spolupráci výchovného poradce Mgr. Petra Slavíka a pracovníka PPP Mgr. Michala Slivky. Na závěr každého dne proběhlo opékání uzenin a jiných potravinových výrobků na přírodním ohništi, připomínající miniaturní „Stonehenge“. Celá akce se setkala s pozitivním ohlasem, o čemž svědčí některé komentáře žáků:
 
– Pondělní adaptační kurz se mi líbil. Byla dobrá zábava. Nejlepší bylo rozplétání gordického uzle a opékání špekáčků.
 
– Pěkný byly ty důvěrový soutěže. Byla celý den sranda. Seznámili jsme se s celou třídou a určitě to mělo něco do sebe.
 
– Celkový den se velmi vydařil. Myslím si, že tam byla legrace. Program byl velmi dobře naplánovaný. Klidně bych to zopakoval!
 
– Zábavnej den. Bavil jsem se. Poznal jsem nový lidi. Chtěl bych jít znovu.
 
– Adaptační den se mi moc líbil. Nejen, že jsme se seznámili líp se svojí třídou, ale i s třídou, která tam byla s náma. Určitě bych si takovej den zopakovala. Díky tomuto dni jsme ještě lepší parta a kamarádi.
 
– Čekala jsem, že to bude trapné a vůbec jsem se netěšila, ale byla jsem příjemně překvapena. Líp jsem se seznámila se spolužáky a už se s nimi nestydím mluvit.
 
– Adapťák byl fajn. Sice zima, bahno a moc brzo ráno, ale nakonec to bylo fajn. Zjistil jsem, že lidé z této třídy jsou docela prima a poté, co jsem je trochu poznal, si myslím, že spolu budeme vycházet celkem dobře.
 
– Pro mě byl adaptační kurz dobrý z hlediska informací o mých spolužácích. Tímto dnem se ještě víc upevnily vztahy mezi námi a to považuji za nejlepší.
 
– Nevšedně strávený den se třídou byl zajímavý, ale krátký. Na seznámení jeden den stačí, ale na lepší poznání ne. Proto bych viděl na adaptačním dni jeden plus, ale i mínus. Den byl velmi zajímavý a dobře organizovaný – to je plus. Mínus je to, že to bylo krátké. Klidně bych tam vydržel déle.
 

Foto1, foto 2

 

Autor: Mgr. Petr Slavík   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.