Mapa webu Česky English Deutsch

Adaptační kurzy 2011

Hlavní stránka / Úvod / Články / Adaptační kurzy 2011

6.10.2011

Adaptační kurzy 2011 Ve dnech 19. 9. – 1 ZK, 20. 9. – 1 MS, 23.9. – 1 ME, 26.9. – 1 OT a 27.9. – 1 OK proběhly adaptační kurzy ve spolupráci s pracovníky Pedagogicko – psychologické poradny Plzeň. Až na dva termíny nám počasí přálo. Jednou jsme za špatného počasí byli nuceni přesunout konání akce do zasedací místnosti PPP v Plzni. Cílem kurzů je vybudování základů zdravého kolektivu, odhalení potencionálních rizik ve skupině, bližší seznámení žáků a začlenění pedagoga do skupiny. Akce proběhly ve spolupráci s třídními učiteli většinou v příjemném prostředí sportovního areálu Sokol – Hradiště a v jeho blízkém okolí za účasti pracovníků PPP Bc. Lukáše Eisnworta a Mgr. Michala Slivky a výchovného poradce SPŠ strojnické Mgr. Petra Slavíka.

Formou pohybových i verbálních her se žáci měli možnost seznámit blíže se svými spolužáky, ale třídním učitelem. O smyslu těchto aktivit nejlépe hovoří přímé komentáře některých ze  zúčastněných :

-  Pohodovej den. Celkem byla sranda. Trochu víc jsme se poznali.
 
-  Seznamovací den se mi velice líbil. Byly pro nás připraveny zajímavé aktivity, které nás měli více sblížit. Mně osobně se nejvíc líbila aktivita, kde jsme se měli naučit důvěřovat svým spolužákům. Klidně bych si ten den zopakovala.
 
-  Ze začátku mě to nebavilo. Pak mě chytly ty hry. Bylo to zajímavý.
 
-  Jsem rád, že jsem byl na tom slučáku, protože jsem se naučil víc věcí, které jsem dosud neznal. Seznámil jsem se s učiteli a s kamarády. Prostě jsem rád, že mám takovou dobrou třídu a učitele. Den se mi moc líbil.
 
-  Pondělí nás podle mě docela hodně seznámilo a dalo celkem dohromady. Bylo to fajn poznat se tak, jak by jsme ve škole nemohli.
 
-  Adaptační kurz hodnotím jako zdařilý. Nové věci, lidi, zážitky. Jsem rád, že jsem se zúčastnil.
 
-  Adapťák se mi moc líbil. Měl jsem možnost lépe poznat spolužáky, ale i paní třídní učitelku a výchovného poradce. Zajímavé také byly pohybové aktivity, např. esemeska nebo řada lidí, mezi kterými se probíhalo. Jsem rád, že jsem se toho kurzu mohl zúčastnit.
 
-  Bylo to super. Program byl parádní a užili jsme si hodně srandy. A zjistil jsem, že mám nejlepšího třídního učitele za tu dobu, co chodím do školy.

Autor: Petr Slavík, foto Věra Brichtová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.