Mapa webu Česky English Deutsch

Adaptační dny humanitních oborů

Hlavní stránka / Úvod / Články / Adaptační dny humanitních oborů

18.9.2015

Adaptační dny humanitních oborů Adaptační dny jsou již tradičním vstupem do školního roku pro žáky 1. ročníků na SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara v Plzni. Ve dnech 4. a 8. září 2015 proběhly v krásném prostředí Ranč Šídlovák v Plzni adaptační dny humanitních oborů.

Vybral jsem si školu dobře? Najdu si kamarády? Za kým mám jít, když si nevím rady?“ To jsou myšlenky, které letí hlavou nejednoho „prváka“, když poprvé zamíří do své nové třídy, uvidí své nové spolužáky a zasedne v lavici s někým, koho právě potkal. Ve školních lavicích, při tradičních hodinách by žáci odpovědi na tyto otázky možná hledali dlouho a obtížně.
 
Adaptační kurzy jsou výbornou příležitostí, aby se noví spolužáci poznali, stali se z nich kamarádi a ze školní třídy dobrá parta. Studenti se naučí spolupracovat a lépe rozumět jeden druhému. Prostřednictvím různých her a aktivit, jejichž názvy zní sice poněkud tajemně - Lovci lidí, SMS, Tlumočníci, Kruh chvály, si žáci uvědomí, že spolupráce a vzájemná pomoc přináší nejen lepší výsledky, ale především vstřícnější atmosféru ve třídě. Důležitou současí je i bližší poznání nového třídního učitele, seznámení se s výchovnou poradkyní a školní metodičkou prevence patologických jevů.
 
Jsme přesvědčeni, že slunečné počasí a dobrá nálada, která panovala na adaptačních dnech, byly nejen příznivým začátkem studia žáků humanitních oborů, ale „nastartovaly“ ve třídách vstřícnou atmosféru, kamarádské prostředí i vzájemnou pomoc při zvládání studia.


 

Autor: Mgr. Vladimíra Bezpalcová   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.