Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

23.5.
2019

Beseda s veterány

Beseda s veterány

Jako každý rok i letos měla naše škola možnost zúčastnit se zajímavého setkání s veterány druhé světové války. Třídy1.STA, 1.STB, 1.ME, 1.MSB a 1.D se spolu s dalšími studenty základních a středních škol sešly 3.5. 2019 v Měšťanské besedě, aby se prostřednictvím vzpomínek amerických a belgických veteránů přenesly do časů druhé světové války. Deset zástupců spojeneckých armád poutavě vyprávělo o svých pocitech a zážitcích nejen z osvobozování Plzně, ale i doby bezprostředně po uzavření míru v roce 1945. Odpovídalo se na zvídavé otázky, které zazněly i v anglickém jazyce a studenti tak prokázali nejen zájem o tématiku druhé světové války, ale schopnost dorozumět se v cizím jazyce.

více

Autor: Mgr. J. Benešová, foto Mgr. J. Pruner   |   Sekce: Články

20.5.
2019

Před kamerou, za kamerou…. aneb 2 STB v České televizi!

Před kamerou, za kamerou…. aneb 2 STB v České televizi!

V pondělí 13. května vyrazila třída 2 STB společně se svými učiteli Ivanou Kurzovou a Jiřím Prunerem na celodenní exkurzi do našeho hlavního města Prahy. Na programu bylo poznání památek v historickém centru města, kde si studenti vypracovávali pracovní list k maturitnímu tématu do hodiny anglického jazyka. Krátce po poledni jsme se přesunuli na Kavčí hory, kde jsme měli zajištěnou exkluzivní prohlídku budovy České televize. Po nutných vstupních bezpečnostních procedurách jsme již vyrazili na téměř dvouhodinové dobrodružství po studiích, zákulisí a pracovištích veřejnoprávní televize. Zde žáci za běžného provozu poznali náplň nejrůznějších profesí spjatých s chodem televize, od kameramanů, osvětlovačů, zvukařů, techniků, režisérů až po moderátory nebo účinkující před kamerou.

více

Autor: Mgr. Jiří Pruner, foto Filip Šefčík   |   Sekce: Články

16.5.
2019

Věznice Plzeň – Bory

Věznice Plzeň – Bory

Ve dnech 6. a 13. 5. měli žáci tříd 3.BC a 3.E ojedinělou možnost navštívit borskou věznici. Zažili tak na vlastní kůži bezpečnostní opatření při vstupu do věznice. Exkurzí nás provázel Mgr. Aleš Bláha, který ve věznici pracuje jako tiskový mluvčí a speciální pedagog.

více

Autor: Mgr. Renata Švecová   |   Sekce: Články

13.5.
2019

Volnočasové aktivity v základní škole pro sluchově postižené - Plzeň

Volnočasové aktivity v základní škole pro sluchově postižené - Plzeň

17. 4. byl uskutečněn, v rámci předmětu Organizace volného času, orientační běh pro 1. - 9. třídu Školy pro sluchově postižené. Akce se uskutečnila ve Špitálském lese na Doubravce, který leží přímo u školy.

více

Autor: Kristýna Karlíková, 2.BC   |   Sekce: Články

2.5.
2019

Za poznáním naší nedávné historie

Za poznáním naší nedávné historie

Dne 11. dubna 2019 vyrazily třídy 1 STA a 1 STB na celodenní poznávací zájezd, jehož cílem byla oblast Příbramska a Brd. Zájezd byl organizován v rámci výuky dějepisu vyučujícími Jitkou Benešovou a Jiřím Prunerem. Nejprve studenty čekala prohlídka atomového krytu v areálu vojenského újezdu v Brdech, ze kterého je dnes vytvořeno muzeum, kde nám místní průvodce sdělil mnoho zajímavostí nejen z vojenské historie. Poté jsme přejeli do Příbrami, hornického města, kde jsme si prohlédli centrum města.

více

Autor: Mgr. Jiří Pruner   |   Sekce: Články

1.5.
2019

Výstava s přispěním naší školy – Zrození kovu v Blovicích

Výstava s přispěním naší školy – Zrození kovu v Blovicích

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích připravilo další zajímavou expozici. Ta popisuje nejstarší způsoby zpracování kovů, především bronzu a železa. Jedním z hlavních autorů výstavy je vedoucí archeologického pracoviště archeolog Mgr. Jiří Bouda, mj. absolvent naší průmyslovky (1991). Mgr. Bouda mě požádal o zapůjčení ukázek rud kovů, v čemž jsem mu rád vyhověl (první dvě fota). Vyřazená mineralogická sbírka tak našla své uplatnění a předpokládám její další využití ve škole po ukončení výstavy.

více

Autor: Josef Gruber   |   Sekce: Články

1.5.
2019

Návštěva elektrárny Tušimice II

Návštěva elektrárny Tušimice II

V pondělí 29. 4. navštívili žáci tříd 2STA a 3STA v doprovodu svých učitelů Petry Maškové a Josefa Grubera tušimickou elektrárnu. Exkurze byla další z aktivit projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356.

více

Autor: Josef Gruber   |   Sekce: Články

25.4.
2019

Březen – měsíc čtenářů z pohledu 2.D

Březen – měsíc čtenářů z pohledu 2.D

Březen, za kamna vlezem. Přísloví, které je spojeno se třetím měsícem v roce. To ale neplatí pro knihovníky. Ti nejenže vylézají, ale také pořádají nebo se účastní mnoha akcí, protože pro ně je březen – měsíc čtenářů. Tato celostátní akce se pořádá již desátým rokem a je do ní zapojeno přes 400 veřejných knihoven. Název si prošel několika změnami – měsíc knihy, měsíc internetu, ale dnes je známý jako měsíc čtenářů. Pro knihovníky je tento čas vrcholem roku. Do aktivit se zapojila i třída 2.D, obor Informační služby – knihovnictví školy SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara.

více

Autor: Natálie Kováčiková a Kateřina Bundová, 2.D   |   Sekce: Články

16.4.
2019

Kulatý stůl – „Péče o klienty s demencí“

Kulatý stůl – „Péče o klienty s demencí“

Ve čtvrtek 29. 3. 2019 se studentky třídy 3.BC zúčastnily tzv. kulatého stolu „Péče o seniory s demencí“. Akce byla realizovaná v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí.

více

Autor: Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

4.4.
2019

4. ročník soutěže „Stříbrný píst SMC 2019“

4. ročník soutěže „Stříbrný píst SMC 2019“

Dne 20. 3. 2019 se studenti oboru Mechatronika SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara zúčastnili mezinárodní soutěže „Stříbrný píst SMC 2019“. Soutěž již tradičně pořádala firma SMC ve výrobním závodě ve Vyškově na Moravě, kde se nachází i jejich školící a tréninkové středisko. Naše škola se této soutěže zúčastnila již potřetí. Tým studentů byl jmenovitě: Filip Běhounek – 4ME, Marcel Zdeněk – 3ME. Studenti se umístili na krásném šestém místě v konkurenci 25 škol z České a Slovenské republiky se zaměřením na mechatroniku (pneumatické systémy).

více

Autor: Ing. Milan Nechanický, Ph.D.   |   Sekce: Články

27.3.
2019

Projekt EDISON

Projekt EDISON

V týdnu od 10. do 17. února 2019 na naší škole již podruhé proběhl mezinárodní vzdělávací projekt EDISON. Cílem tohoto projektu je spojovat mladé lidi odlišných kultur a národnostní, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích. Zahraniční stážisté oživují běžnou výuku mezikulturní atmosférou, zvyšují zájem o studium a snaží se omezit předsudky a stereotypy.

více

Autor: Mgr. Ivana Kurzová   |   Sekce: Články

6.3.
2019

Třída 1.D na exkurzi v nakladatelství Fraus

Třída 1.D na exkurzi v nakladatelství Fraus

Dne 5. 3. 2019 jsme se po čtvrté vyučovací hodině s paní učitelkou Mgr. Andreou Mařákovou vydali na velmi zajímavou a naučnou exkurzi do nakladatelství Fraus. Po příchodu do nakladatelství se nás ujala paní Mgr. Ilona Spurná , která nám řekla velmi zajímavé informace o nakladatelství Fraus, např. že jsou největší učebnicové nakladatelství v ČR a že poprvé v roce 2007 vydali první interaktivní učebnici FLEXI BOOKS.

více

Autor: MIlan Lacko, 1.D   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.