Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

13.12.
2020

Soutěž Technika má zlaté dno

Soutěž Technika má zlaté dno

Dne 9. 12. 2020 proběhla na školách našeho regionu prostřednictvím MS Teams soutěž Technika má zlaté dno. Z naší školy se jí zúčastnili žáci 3 ME Petr Čapek, Tomáš Gruber, Ondřej Sochor a Kryštof Říha. Úkolem týmu bylo za pět hodin postavit funkční model manipulátoru, který zvedne ze stolu kuličku a vloží ji do zásobníku a zvukovým signálem označí uložení. Manipulátor je postaven z materiálu stavebnic Merkur a Boffin a ovládán na dálku přes mobilní telefon. Naši žáci zvládli stavbu za tři hodiny a obsadili ve své kategorii třetí místo. Odměnou za snahu je pro každého žáka poukaz na nákup elektrotechnického materiálu v hodnotě 2 000.-Kč. Všem gratulujeme.

více

Autor: Ing. Julius Regula   |   Sekce: Články

24.11.
2020

Den na strojní průmyslovce 12. 11. 2020

Den na strojní průmyslovce 12. 11. 2020

Ve čtvrtek 12. 11. 2020 se na naší škole uskutečnil „Den na strojní průmyslovce“. Tato již tradiční akce, určená žákům 1.ZŠ, 2.ZŠ, 31.ZŠ, 34.ZŠ a ZŠ Štěnovice, byla v klasické podobě (tedy, že žáci přijdou k nám na školu a seznámí se s obory, které u nás mohou studovat) připravena již na jaře 2020, poté na podzim 2020. Vzhledem k současné situaci však nebylo možné akci v této klasické podobě uskutečnit. Byla tedy připravena alternativa Dne na strojní průmyslovce, a to "na dálku". Den na strojní průmyslovce tedy proběhl on-line. Žáci se sešli prostřednictvím týmu v MS Teams.

více

Autor: Mgr. Dagmar Špalová   |   Sekce: Články

10.11.
2020

Logická olympiáda 2020

Jako každým rokem i letos, už posedmé, se studenti naší školy zúčastnili 13. kola Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

více

Autor: PhDr. Eva Bouhamra   |   Sekce: Články

2.10.
2020

Atraktivní MechCamp Fakulty aplikovaných věd ZČU v Plzni

Atraktivní MechCamp Fakulty aplikovaných věd ZČU v Plzni

Ve dnech 2. - 4. září 2020 se 2 žáci naší školy z oboru Strojírenství, Kryštof Brichta a Filip Janeček, zúčastnili letní školy mechaniky MechCamp. Pořadatelem již 3. ročníku MechCampu je Katedra mechaniky na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.

Letní škola mechaniky je speciálně určená právě pro žáky středních škol, které baví matematika a fyzika a kteří se chtějí dozvědět mnoho nových informací a poznatků z oblasti mechaniky a jejích podoborů, např. o moderních materiálech, dynamice vozidel nebo biomechanice.

více

Autor: Ing. Iva Řežábková, foto Ing. Vladimír Lukeš, Ph.D.   |   Sekce: Články

21.8.
2020

Co bych doporučil nastupujícím strojařům

Co bych doporučil nastupujícím strojařům

„Zapomeňte na předražené mobily a zaměřte se na počítač...“ Ne, domácí počítač není povinný, ale jeho absence představuje chtě nechtě handicap. Pokud je to v možnostech vaší rodiny, naspořte na slušný počítač. Stačí minimální parametry uvedené třeba zde. Pokud ne, není nic ztraceno, máte možnost bez problémů pracovat ve škole, ale přece jen –  doma je doma. Jde o to, že obor Strojírenství je z velké části zaměřen na počítačovou podporu typických činností, např. konstruování. Ale nejen to. Díky snadné dostupnosti plných verzí programů máte možnost povinnou výuku (2D „kreslení“ a 3D modelování) dalece přesáhnout v neobyčejně zajímavých oblastech. Můžete si o nich přečíst v úvodních článcích našeho zpravodaje z května a června 2020. Mnoho zdaru ve studiu.

Odkaz ... více

Autor: Josef Gruber   |   Sekce: Články

20.3.
2020

Gotika v klášteře svaté Anežky České

Gotika v klášteře svaté Anežky České

V úterý dne 25. února 2020 se konala celodenní odborná exkurze zaměřená na dějiny umění do hlavního města Prahy. Této akce se zúčastnila třída 3.D pod vedením paní učitelky Mgr. Jany Hodinářové. Každý student měl předem určenou architektonickou památku, kterou si měl připravit a poté svým spolužákům prezentovat, co si o ní zjistil.

více

Autor: Jiří Šrámek, 3.D   |   Sekce: Články

2.3.
2020

Exkurze do Mateřské školy pro zrakově postižené a vady řeči

Exkurze do Mateřské školy pro zrakově postižené a vady řeči

V pátek 14. 2. 2020 se konala v rámci předmětu Organizace volného času exkurze do Mateřské školy pro zrakově postižené a vady řeči. Žákyně 2.BC měly za úkol připravit pro děti volnočasovou aktivitu, která by je zabavila a zároveň rozvíjela nenásilnou formou hrubou i jemnou motoriku, představivost a kreativitu.

více

Autor: Jana Pěchoučková, 2.BC   |   Sekce: Články

20.2.
2020

Workshop a přednáška o systému Evergreen

Workshop a přednáška o systému Evergreen

Dne 14. února 2020 byla v prostorách SPŠS a SOŠ profesora Švejcara uspořádána přednáška pro žáky oboru Informačních služeb a knihovnictví o svobodném informačním systému Evergreen. Přednáška byla pořádána spolkem Osvobozená knihovna z.s. prostřednictvím paní Evy Cerniňákové, Lindy Jansové a pana Václava Jansy.

více

Autor: Natálie Kováčiková, 3.D   |   Sekce: Články

22.12.
2019

5. prodejní výstava ve spolupráci se stacionářem Človíček

5. prodejní výstava ve spolupráci se stacionářem Človíček

V pátek 6. 12. 2019 se v rámci předmětu Organizace volného času konala 5. prodejní výstava ve spolupráci se stacionářem Človíček pro osoby se zdravotním postižením. Konala se v učebně č. 34, mohli jste si prohlédnout nebo zakoupit drobné výrobky vyrobené klienty DS Človíček. Díky studentům a učitelům se podařilo vybrat částku 8 211 Kč, kterou ve Človíčku využijí k další podpoře projektu "Malování". Malou ukázku obrazů vytvořených klienty jste mohli vidět na nástěnce umístěné před třídou, ve které se konala prodejní výstava.

více

Autor: Barbora Bláhová, 2.BC   |   Sekce: Články

11.12.
2019

Návštěva francouzské kolegyně na naší škole

Návštěva francouzské kolegyně na naší škole

V průběhu prvního prosincového týdne (2/12 – 6/12) navštívila naši školu v rámci programu EU „ERASMUS +“ paní Frédérique Aschmit, vyučující anglického jazyka na střední škole Jules Fil v malebném městě Carcassonne ve Francii. Cílem pobytu bylo bližší seznámení se se systémem českého středoškolského vzdělávání, porovnávání metodických forem ve výuce a výměna pedagogických zkušeností.

více

Autor: Mgr. Helena Křivohlavá, Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články

2.12.
2019

Návštěva ZOO Plzeň

Návštěva ZOO Plzeň

Dne 12. 11. jsme se vydali na exkurzi do ZOO. Hned u hlavního vchodu si nás převzala lektorka a zároveň vedoucí environmentálního centra Lüftnerka slečna Stuchlová. Okamžitě nás zaujala svým výkladem, předkládala nám samé zajímavosti. Dokonce i zvířata spolupracovala. Samec lva berberského Matýsek nás přivítal řevem a ukázal nám celou svoji smečku. Ale asi nejlepší byli šimpanzi. Předvedli nám typické chování primátů: stavbu hnízda z dřevitky, výtvarné umění z trusu, posilování vztahů pomocí vybírání lupů dalším členům smečky i komunikaci s lidmi. Také jsme navštívili pavilon s hady s názvem Království jedu a svět motýlů. Kdo chtěl, mohl si tam vzít na ruku strašilku.

Všem se v ZOO moc líbilo a doufáme, že na takhle zajímavé exkurze budeme chodit častěji. více

Autor: M. Kalná, K. Bradáčová, A. Maštalířová a M. Steinerová z 1.BC   |   Sekce: Články

20.11.
2019

Návštěva z Hong Kongu

Návštěva z Hong Kongu

Po roční pauze nás dne 31. října 2019 navštívila skupina dvaceti studentů z Hong Kongu v doprovodu pěti vyučujících. Pro studenty byl připraven dopolední program. Ten zahrnoval přivítání, kterého se zúčastnil i ředitel školy Ing. Študent. Následně zástupce SPŠ Strojnické Filip Kejva společně se zástupcem SOŠ profesora Švejcara Karlem Herličkou stručně seznámili zahraniční studenty s historií naší školy a seznámili je také s aktuálními studijními obory. Přivítání bylo zakončeno pěveckým vystoupením studenta Jindřicha Krsteva.

více

Autor: Mgr. Štěpánka Hrabáková   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.