Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

6.11.
2019

Anglické divadlo pro 2. a 3. ročníky

Anglické divadlo pro 2. a 3. ročníky

Ve čtvrtek 24.10. jsme se zúčastnili divadelního představení. Tři herci pro nás ve školní aule odehráli detektivní hru v anglickém jazyce. V průběhu představení vyzkoušeli naše logické myšlení tím, že nám položili několik otázek. Ti z nás, kteří pečlivě poslouchali a sledovali, mohli už v průběhu hry vypátrat, kdo byl vrahem. Cílem této školní akce bylo ale především ověřit míru naší znalosti angličtiny a porozumění rodilým mluvčím. Akce byla pro nás přínosem a zpestřením hodin anglického jazyka.

(Filip Janota, Petr Kopecký, 2. r) více

Autor: F. Janota, P. Kopecký, M. Mlčoch   |   Sekce: Články

1.11.
2019

"Z ničeho až na republiku"

"Z ničeho až na republiku"

I tak by se dalo shrnout to, co jsme dokázali během posledního měsíce. Podzim je totiž typickým obdobím, kdy studenti středních škol zápolí v soutěžích v přespolním běhu. Ten letošní byl pro studentky pedagogického lycea naší školy výjimečný v tom, že dokázaly postoupit z městského a krajského kola do republikového finále, kde se utkaly s obrovskou konkurencí.

více

Autor: Kateřina Škalová, 2.E   |   Sekce: Články

28.10.
2019

Do Německa na zkušenou

Do Německa na zkušenou

Ve čtvrtek 10. října se třídy 4.A/NJ a 4.D zúčastnily prezentace projektu Do Německa na zkušenou. Vyprávět o svých zkušenostech a zážitcích ze zahraničí a představit studentům organizace podporující krátkodobé i dlouhodobé pobyty přijel referent tohoto projektu Dominik Sedlařík. Mluvilo se o výměnách mládeže, workcampech, dobrovolnictví, jazykových kurzech, studiu a stipendiích, stážích a pracovních příležitostech v německy mluvících zemích.

více

Autor: Mgr. Ivana Kopečková   |   Sekce: Články

2.10.
2019

Anglicky po plzeňských památkách s 2.E

Anglicky po plzeňských památkách s 2.E

Ve dnech 16. -20. září 2019 se humanistická část naší třídy, 2.E, zúčastnila několikadenního jazykového kurzu, který se odehrával v našem městě, tedy v Plzni. Celý kurz byl na téma ,,Průvodcovství vPlzni“.

více

Autor: Barbora Vlachová, Lucie Langová (2.E)   |   Sekce: Články

27.9.
2019

4. ročník akce Spolu mezi domy

4. ročník akce Spolu mezi domy

Dne 18. 9. 2019 se konal již 4. ročník akce „Spolu mezi domy“ pořádané stacionářem Človíček, službou Jdeme dál a DOZP Nováček. Akce se zúčastnily vybrané žákyně ze druhého a třetího ročníku oboru Sociální činnost. Návštěvníci akce z mateřských či základních škol, i z řad široké veřejnosti mohli společně s klienty a pracovníky jednotlivých zařízení projít cestu s osmi zastaveními, kde plnili jednotlivé úkoly a po jejich splnění na ně čekala v cíli zasloužená odměna.

více

Autor: Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

27.9.
2019

Obor Informační služby na veletrhu Svět knihy Plzeň 2019

Obor Informační služby na veletrhu Svět knihy Plzeň 2019

Studenti 2. - 4. ročníku oboru Informační služby se zúčastnili již druhého ročníku veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň, který se konal v areálu DEPO.

více

Autor: Mgr. A. Mařáková, foto 2 a 3 K. Bundová, 3. D   |   Sekce: Články

26.9.
2019

MechCamp - letní škola mechaniky

MechCamp - letní škola mechaniky

Ve dnech 4. - 6. září 2019 se celkem 15 žáků naší školy oboru Strojírenství zúčastnilo letní školy mechaniky MechCamp. Pořadatelem již 2. ročníku MechCampu je Katedra mechaniky FAV ZČU v Plzni. MechCamp je speciálně určený právě pro žáky středních škol, které baví matematika a fyzika a kteří se chtějí dozvědět něco o moderních materiálech, dynamice vozidel nebo biomechanice.

více

Autor: Ing. Iva Řežábková, foto: Ing. Vladimír Lukeš, Ph.D.   |   Sekce: Články

5.9.
2019

Tentokrát byli na exkurzi učitelé

Tentokrát byli na exkurzi učitelé
První zářijový víkend se vypravila skupina učitelů naší školy na sever, navštívila město Kadaň, Klášterec nad Ohří, Most, zámek Jezeří, zámek Červený hrádek u Chomutova … více

Autor: Alena Štědrá   |   Sekce: Články

1.7.
2019

Dopoledne pro seniory v centru SeneCura

Dopoledne pro seniory v centru SeneCura

Dne 12. 6. 2019 si děvčata z 2.BC připravila dopoledne pro seniory v centru SeneCura na Slovanech. Akce byla realizována v rámci předmětu Organizace volného času. Den začal tím, že nás aktivizační pracovnice zavedly do společenské místnosti, kde si žákyně připravily veškeré aktivity.

více

Autor: Gabriela Hulešová   |   Sekce: Články

1.7.
2019

Návštěva Domova Sněženka

Návštěva Domova Sněženka

Na sklonku školního roku třída 3.BC navštívila Domov se zvláštním režimem „Sněženka“, jehož zřizovatelem je MÚSS Plzeň. Zařízení je určeno pro osoby s chronickým duševním onemocněním starší 50 let. Akce proběhla v rámci předmětu Pečovatelství v souvislosti s tématem „Péče o seniory“. Studentky měly možnost seznámit se s chodem zařízení, nahlédnout do pokojů klientů a dalších prostor zařízení včetně reminiscenčního koutku.

více

Autor: Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

28.6.
2019

Ve Strakově akademii

Ve Strakově akademii

Ve čtvrtek 27. června 2019 se studenti druhého a třetího ročníku oboru veřejnosprávní činnost vydali na výjimečnou exkurzi. Byly jim zpřístupněny prostory Strakovy akademie, které jsou běžné veřejnosti téměř nedostupné. Strakova akademie je sídlem Úřadu vlády České republiky. Studentům se dostalo zajímavého výkladu jak o historii budovy, tak o chodu Úřadu a dostalo se i na praktické otázky.

Studenti projevili své získané znalosti z předmětu práva a veřejné správy při interakci s paní průvodkyní. Vyzkoušeli si, jaké je to sedět v novém tiskovém sále, který znají z médií. Dostali se však i do starého tiskového sálu a do mnoha dalších prostor. Návštěva probíhala v době jednání Vlády ČR.

Nakonec se třídy před budovou vyfotografovaly a všichni odcházeli obohaceni novými dojmy a poznatky.

více

Autor: Alexandra Jarošová, 2.A   |   Sekce: Články

17.6.
2019

Oživlé Leonardovy stroje

Oživlé Leonardovy stroje

Dne 12. 06. 2019 proběhly v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji reg.č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008356 závěrečné prezentace soutěžních týmů ze základních škol. Během tohoto setkání žáci představili své technické modely, na kterých pracovali celý školní rok 2018/2019. Od října, kdy se poprvé seznámili se soutěžním úkolem, urazili dlouhou cestu. Od teoretické přípravy z oblasti fyziky, přes nákresy modelů, jejich výrobu a konstrukci až po závěrečné zúročení svého celoročního úsilí.

více

Autor: Mgr. Jiří Pruner   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.