Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

22.12.
2019

5. prodejní výstava ve spolupráci se stacionářem Človíček

5. prodejní výstava ve spolupráci se stacionářem Človíček

V pátek 6. 12. 2019 se v rámci předmětu Organizace volného času konala 5. prodejní výstava ve spolupráci se stacionářem Človíček pro osoby se zdravotním postižením. Konala se v učebně č. 34, mohli jste si prohlédnout nebo zakoupit drobné výrobky vyrobené klienty DS Človíček. Díky studentům a učitelům se podařilo vybrat částku 8 211 Kč, kterou ve Človíčku využijí k další podpoře projektu "Malování". Malou ukázku obrazů vytvořených klienty jste mohli vidět na nástěnce umístěné před třídou, ve které se konala prodejní výstava.

více

Autor: Barbora Bláhová, 2.BC   |   Sekce: Články

11.12.
2019

Návštěva francouzské kolegyně na naší škole

Návštěva francouzské kolegyně na naší škole

V průběhu prvního prosincového týdne (2/12 – 6/12) navštívila naši školu v rámci programu EU „ERASMUS +“ paní Frédérique Aschmit, vyučující anglického jazyka na střední škole Jules Fil v malebném městě Carcassonne ve Francii. Cílem pobytu bylo bližší seznámení se se systémem českého středoškolského vzdělávání, porovnávání metodických forem ve výuce a výměna pedagogických zkušeností.

více

Autor: Mgr. Helena Křivohlavá, Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články

2.12.
2019

Návštěva ZOO Plzeň

Návštěva ZOO Plzeň

Dne 12. 11. jsme se vydali na exkurzi do ZOO. Hned u hlavního vchodu si nás převzala lektorka a zároveň vedoucí environmentálního centra Lüftnerka slečna Stuchlová. Okamžitě nás zaujala svým výkladem, předkládala nám samé zajímavosti. Dokonce i zvířata spolupracovala. Samec lva berberského Matýsek nás přivítal řevem a ukázal nám celou svoji smečku. Ale asi nejlepší byli šimpanzi. Předvedli nám typické chování primátů: stavbu hnízda z dřevitky, výtvarné umění z trusu, posilování vztahů pomocí vybírání lupů dalším členům smečky i komunikaci s lidmi. Také jsme navštívili pavilon s hady s názvem Království jedu a svět motýlů. Kdo chtěl, mohl si tam vzít na ruku strašilku.

Všem se v ZOO moc líbilo a doufáme, že na takhle zajímavé exkurze budeme chodit častěji. více

Autor: M. Kalná, K. Bradáčová, A. Maštalířová a M. Steinerová z 1.BC   |   Sekce: Články

20.11.
2019

Návštěva z Hong Kongu

Návštěva z Hong Kongu

Po roční pauze nás dne 31. října 2019 navštívila skupina dvaceti studentů z Hong Kongu v doprovodu pěti vyučujících. Pro studenty byl připraven dopolední program. Ten zahrnoval přivítání, kterého se zúčastnil i ředitel školy Ing. Študent. Následně zástupce SPŠ Strojnické Filip Kejva společně se zástupcem SOŠ profesora Švejcara Karlem Herličkou stručně seznámili zahraniční studenty s historií naší školy a seznámili je také s aktuálními studijními obory. Přivítání bylo zakončeno pěveckým vystoupením studenta Jindřicha Krsteva.

více

Autor: Mgr. Štěpánka Hrabáková   |   Sekce: Články

12.11.
2019

Prevence u humanitních oborů

Prevence u humanitních oborů

Začátek školního roku je za námi, stejně jako první preventivní akce. Letošní školní rok začal projektem určeným pro žákyně 3. ročníků na téma „Bezpečí ženám a dívkám.“ Do školy zavítala nprap. Michaela Raindlová ze skupiny tisku a prevence Městského ředitelství Policie ČR a velitel pořádkové jednotky mjr. Mgr. Petr Mášek. Policistka dívky seznámila s tím, jak se vyhnout nebezpečným situacím. Policista pak navázal na svoji kolegyni s vysvětlením, co přechází fyzickému napadení a jak při něm reagovat. Žákyně si mohly prohlédnout různé druhy zbraní pro sebeobranu. Nejvíce se asi líbil hřeben, z kterého byl ve chvilce nůž. Zaujala i kšiltovka se skrytým boxerem. Škoda jen, že nezbyl čas na nácvik sebeobrany. Snad někdy příště.

více

Autor: Mgr. Renata Švecová   |   Sekce: Články

6.11.
2019

Anglické divadlo pro 2. a 3. ročníky

Anglické divadlo pro 2. a 3. ročníky

Ve čtvrtek 24.10. jsme se zúčastnili divadelního představení. Tři herci pro nás ve školní aule odehráli detektivní hru v anglickém jazyce. V průběhu představení vyzkoušeli naše logické myšlení tím, že nám položili několik otázek. Ti z nás, kteří pečlivě poslouchali a sledovali, mohli už v průběhu hry vypátrat, kdo byl vrahem. Cílem této školní akce bylo ale především ověřit míru naší znalosti angličtiny a porozumění rodilým mluvčím. Akce byla pro nás přínosem a zpestřením hodin anglického jazyka.

(Filip Janota, Petr Kopecký, 2. r) více

Autor: F. Janota, P. Kopecký, M. Mlčoch   |   Sekce: Články

1.11.
2019

"Z ničeho až na republiku"

"Z ničeho až na republiku"

I tak by se dalo shrnout to, co jsme dokázali během posledního měsíce. Podzim je totiž typickým obdobím, kdy studenti středních škol zápolí v soutěžích v přespolním běhu. Ten letošní byl pro studentky pedagogického lycea naší školy výjimečný v tom, že dokázaly postoupit z městského a krajského kola do republikového finále, kde se utkaly s obrovskou konkurencí.

více

Autor: Kateřina Škalová, 2.E   |   Sekce: Články

28.10.
2019

Do Německa na zkušenou

Do Německa na zkušenou

Ve čtvrtek 10. října se třídy 4.A/NJ a 4.D zúčastnily prezentace projektu Do Německa na zkušenou. Vyprávět o svých zkušenostech a zážitcích ze zahraničí a představit studentům organizace podporující krátkodobé i dlouhodobé pobyty přijel referent tohoto projektu Dominik Sedlařík. Mluvilo se o výměnách mládeže, workcampech, dobrovolnictví, jazykových kurzech, studiu a stipendiích, stážích a pracovních příležitostech v německy mluvících zemích.

více

Autor: Mgr. Ivana Kopečková   |   Sekce: Články

2.10.
2019

Anglicky po plzeňských památkách s 2.E

Anglicky po plzeňských památkách s 2.E

Ve dnech 16. -20. září 2019 se humanistická část naší třídy, 2.E, zúčastnila několikadenního jazykového kurzu, který se odehrával v našem městě, tedy v Plzni. Celý kurz byl na téma ,,Průvodcovství vPlzni“.

více

Autor: Barbora Vlachová, Lucie Langová (2.E)   |   Sekce: Články

27.9.
2019

4. ročník akce Spolu mezi domy

4. ročník akce Spolu mezi domy

Dne 18. 9. 2019 se konal již 4. ročník akce „Spolu mezi domy“ pořádané stacionářem Človíček, službou Jdeme dál a DOZP Nováček. Akce se zúčastnily vybrané žákyně ze druhého a třetího ročníku oboru Sociální činnost. Návštěvníci akce z mateřských či základních škol, i z řad široké veřejnosti mohli společně s klienty a pracovníky jednotlivých zařízení projít cestu s osmi zastaveními, kde plnili jednotlivé úkoly a po jejich splnění na ně čekala v cíli zasloužená odměna.

více

Autor: Mgr. Hana Vozková   |   Sekce: Články

27.9.
2019

Obor Informační služby na veletrhu Svět knihy Plzeň 2019

Obor Informační služby na veletrhu Svět knihy Plzeň 2019

Studenti 2. - 4. ročníku oboru Informační služby se zúčastnili již druhého ročníku veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň, který se konal v areálu DEPO.

více

Autor: Mgr. A. Mařáková, foto 2 a 3 K. Bundová, 3. D   |   Sekce: Články

26.9.
2019

MechCamp - letní škola mechaniky

MechCamp - letní škola mechaniky

Ve dnech 4. - 6. září 2019 se celkem 15 žáků naší školy oboru Strojírenství zúčastnilo letní školy mechaniky MechCamp. Pořadatelem již 2. ročníku MechCampu je Katedra mechaniky FAV ZČU v Plzni. MechCamp je speciálně určený právě pro žáky středních škol, které baví matematika a fyzika a kteří se chtějí dozvědět něco o moderních materiálech, dynamice vozidel nebo biomechanice.

více

Autor: Ing. Iva Řežábková, foto: Ing. Vladimír Lukeš, Ph.D.   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.