Mapa webu Česky English Deutsch

Články

Hlavní stránka / Úvod / Články

21.8.
2020

Co bych doporučil nastupujícím strojařům

Co bych doporučil nastupujícím strojařům

„Zapomeňte na předražené mobily a zaměřte se na počítač...“ Ne, domácí počítač není povinný, ale jeho absence představuje chtě nechtě handicap. Pokud je to v možnostech vaší rodiny, naspořte na slušný počítač. Stačí minimální parametry uvedené třeba zde. Pokud ne, není nic ztraceno, máte možnost bez problémů pracovat ve škole, ale přece jen –  doma je doma. Jde o to, že obor Strojírenství je z velké části zaměřen na počítačovou podporu typických činností, např. konstruování. Ale nejen to. Díky snadné dostupnosti plných verzí programů máte možnost povinnou výuku (2D „kreslení“ a 3D modelování) dalece přesáhnout v neobyčejně zajímavých oblastech. Můžete si o nich přečíst v úvodních článcích našeho zpravodaje z května a června 2020. Mnoho zdaru ve studiu.

Odkaz ... více

Autor: Josef Gruber   |   Sekce: Články

20.3.
2020

Gotika v klášteře svaté Anežky České

Gotika v klášteře svaté Anežky České

V úterý dne 25. února 2020 se konala celodenní odborná exkurze zaměřená na dějiny umění do hlavního města Prahy. Této akce se zúčastnila třída 3.D pod vedením paní učitelky Mgr. Jany Hodinářové. Každý student měl předem určenou architektonickou památku, kterou si měl připravit a poté svým spolužákům prezentovat, co si o ní zjistil.

více

Autor: Jiří Šrámek, 3.D   |   Sekce: Články

2.3.
2020

Exkurze do Mateřské školy pro zrakově postižené a vady řeči

Exkurze do Mateřské školy pro zrakově postižené a vady řeči

V pátek 14. 2. 2020 se konala v rámci předmětu Organizace volného času exkurze do Mateřské školy pro zrakově postižené a vady řeči. Žákyně 2.BC měly za úkol připravit pro děti volnočasovou aktivitu, která by je zabavila a zároveň rozvíjela nenásilnou formou hrubou i jemnou motoriku, představivost a kreativitu.

více

Autor: Jana Pěchoučková, 2.BC   |   Sekce: Články

20.2.
2020

Workshop a přednáška o systému Evergreen

Workshop a přednáška o systému Evergreen

Dne 14. února 2020 byla v prostorách SPŠS a SOŠ profesora Švejcara uspořádána přednáška pro žáky oboru Informačních služeb a knihovnictví o svobodném informačním systému Evergreen. Přednáška byla pořádána spolkem Osvobozená knihovna z.s. prostřednictvím paní Evy Cerniňákové, Lindy Jansové a pana Václava Jansy.

více

Autor: Natálie Kováčiková, 3.D   |   Sekce: Články

22.12.
2019

5. prodejní výstava ve spolupráci se stacionářem Človíček

5. prodejní výstava ve spolupráci se stacionářem Človíček

V pátek 6. 12. 2019 se v rámci předmětu Organizace volného času konala 5. prodejní výstava ve spolupráci se stacionářem Človíček pro osoby se zdravotním postižením. Konala se v učebně č. 34, mohli jste si prohlédnout nebo zakoupit drobné výrobky vyrobené klienty DS Človíček. Díky studentům a učitelům se podařilo vybrat částku 8 211 Kč, kterou ve Človíčku využijí k další podpoře projektu "Malování". Malou ukázku obrazů vytvořených klienty jste mohli vidět na nástěnce umístěné před třídou, ve které se konala prodejní výstava.

více

Autor: Barbora Bláhová, 2.BC   |   Sekce: Články

11.12.
2019

Návštěva francouzské kolegyně na naší škole

Návštěva francouzské kolegyně na naší škole

V průběhu prvního prosincového týdne (2/12 – 6/12) navštívila naši školu v rámci programu EU „ERASMUS +“ paní Frédérique Aschmit, vyučující anglického jazyka na střední škole Jules Fil v malebném městě Carcassonne ve Francii. Cílem pobytu bylo bližší seznámení se se systémem českého středoškolského vzdělávání, porovnávání metodických forem ve výuce a výměna pedagogických zkušeností.

více

Autor: Mgr. Helena Křivohlavá, Mgr. Iveta Tomášková   |   Sekce: Články

2.12.
2019

Návštěva ZOO Plzeň

Návštěva ZOO Plzeň

Dne 12. 11. jsme se vydali na exkurzi do ZOO. Hned u hlavního vchodu si nás převzala lektorka a zároveň vedoucí environmentálního centra Lüftnerka slečna Stuchlová. Okamžitě nás zaujala svým výkladem, předkládala nám samé zajímavosti. Dokonce i zvířata spolupracovala. Samec lva berberského Matýsek nás přivítal řevem a ukázal nám celou svoji smečku. Ale asi nejlepší byli šimpanzi. Předvedli nám typické chování primátů: stavbu hnízda z dřevitky, výtvarné umění z trusu, posilování vztahů pomocí vybírání lupů dalším členům smečky i komunikaci s lidmi. Také jsme navštívili pavilon s hady s názvem Království jedu a svět motýlů. Kdo chtěl, mohl si tam vzít na ruku strašilku.

Všem se v ZOO moc líbilo a doufáme, že na takhle zajímavé exkurze budeme chodit častěji. více

Autor: M. Kalná, K. Bradáčová, A. Maštalířová a M. Steinerová z 1.BC   |   Sekce: Články

20.11.
2019

Návštěva z Hong Kongu

Návštěva z Hong Kongu

Po roční pauze nás dne 31. října 2019 navštívila skupina dvaceti studentů z Hong Kongu v doprovodu pěti vyučujících. Pro studenty byl připraven dopolední program. Ten zahrnoval přivítání, kterého se zúčastnil i ředitel školy Ing. Študent. Následně zástupce SPŠ Strojnické Filip Kejva společně se zástupcem SOŠ profesora Švejcara Karlem Herličkou stručně seznámili zahraniční studenty s historií naší školy a seznámili je také s aktuálními studijními obory. Přivítání bylo zakončeno pěveckým vystoupením studenta Jindřicha Krsteva.

více

Autor: Mgr. Štěpánka Hrabáková   |   Sekce: Články

12.11.
2019

Prevence u humanitních oborů

Prevence u humanitních oborů

Začátek školního roku je za námi, stejně jako první preventivní akce. Letošní školní rok začal projektem určeným pro žákyně 3. ročníků na téma „Bezpečí ženám a dívkám.“ Do školy zavítala nprap. Michaela Raindlová ze skupiny tisku a prevence Městského ředitelství Policie ČR a velitel pořádkové jednotky mjr. Mgr. Petr Mášek. Policistka dívky seznámila s tím, jak se vyhnout nebezpečným situacím. Policista pak navázal na svoji kolegyni s vysvětlením, co přechází fyzickému napadení a jak při něm reagovat. Žákyně si mohly prohlédnout různé druhy zbraní pro sebeobranu. Nejvíce se asi líbil hřeben, z kterého byl ve chvilce nůž. Zaujala i kšiltovka se skrytým boxerem. Škoda jen, že nezbyl čas na nácvik sebeobrany. Snad někdy příště.

více

Autor: Mgr. Renata Švecová   |   Sekce: Články

6.11.
2019

Anglické divadlo pro 2. a 3. ročníky

Anglické divadlo pro 2. a 3. ročníky

Ve čtvrtek 24.10. jsme se zúčastnili divadelního představení. Tři herci pro nás ve školní aule odehráli detektivní hru v anglickém jazyce. V průběhu představení vyzkoušeli naše logické myšlení tím, že nám položili několik otázek. Ti z nás, kteří pečlivě poslouchali a sledovali, mohli už v průběhu hry vypátrat, kdo byl vrahem. Cílem této školní akce bylo ale především ověřit míru naší znalosti angličtiny a porozumění rodilým mluvčím. Akce byla pro nás přínosem a zpestřením hodin anglického jazyka.

(Filip Janota, Petr Kopecký, 2. r) více

Autor: F. Janota, P. Kopecký, M. Mlčoch   |   Sekce: Články

1.11.
2019

"Z ničeho až na republiku"

"Z ničeho až na republiku"

I tak by se dalo shrnout to, co jsme dokázali během posledního měsíce. Podzim je totiž typickým obdobím, kdy studenti středních škol zápolí v soutěžích v přespolním běhu. Ten letošní byl pro studentky pedagogického lycea naší školy výjimečný v tom, že dokázaly postoupit z městského a krajského kola do republikového finále, kde se utkaly s obrovskou konkurencí.

více

Autor: Kateřina Škalová, 2.E   |   Sekce: Články

28.10.
2019

Do Německa na zkušenou

Do Německa na zkušenou

Ve čtvrtek 10. října se třídy 4.A/NJ a 4.D zúčastnily prezentace projektu Do Německa na zkušenou. Vyprávět o svých zkušenostech a zážitcích ze zahraničí a představit studentům organizace podporující krátkodobé i dlouhodobé pobyty přijel referent tohoto projektu Dominik Sedlařík. Mluvilo se o výměnách mládeže, workcampech, dobrovolnictví, jazykových kurzech, studiu a stipendiích, stážích a pracovních příležitostech v německy mluvících zemích.

více

Autor: Mgr. Ivana Kopečková   |   Sekce: Články


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.