Mapa webu Česky English Deutsch

Výstava Prof. MUDr. Josef Švejcar 1897–1997

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Výstava Prof. MUDr. Josef Švejcar 1897–1997

2.1.2018

Srdečně zveme ve čtvrtek 4. 1. 2018 v 17:00 do přízemních ambitů Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje na vernisáž výstavy Prof. MUDr. Josef Švejcar 1897–1997.

Souborná výstava o životě a díle nestora české pediatrie Prof. MUDr. Josefa Švejcara, DrSc. navazuje na Výběrovou personální bibliografii Josefa Švejcara, kterou vydala Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje ve spolupráci se Střední průmyslovou školou strojnickou a Střední odbornou školou profesora Švejcara v Plzni. Vznikla ve spolupráci s SVK PK a za podpory mikrograntu pro kulturu města Plzně. Výstava mapuje rodinný i profesní život pana profesora, věnuje se jeho nejznámějšímu dílu Péče o dítě a všímá si i vývoje názorů na péči o matku a dítě od 1. vydání knihy Péče o dítě. Svůj prostor dostaly také informace o jednom z posledních "projektů" pana Švejcara - udělení čestného názvu tehdy nově vzniklé Rodinné škole, později Střední odborné škole v Plzni.

Výstava je vhodně doplněna i aktuálními projekty, které navazují na hlavní myšlenky profesora Švejcara, obsahuje reprodukce unikátních fotografií z rodinného archivu rodiny Švejcarových a jeho dodnes aktuální a moudré citáty.

Výstava trvá do 30. ledna, v únoru bude umístěna v Univerzitní knihovně ZČU a poté v prostorách školy.
Plakát: /files/files/Media/clanky/plakatek-A4.pdf


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.