Mapa webu Česky English Deutsch

Výměnný pobyt Plzeň – Belfort 3.12. – 8. 12. 2018

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Výměnný pobyt Plzeň – Belfort 3.12. – 8. 12. 2018

18.12.2018

Výměnný pobyt Plzeň – Belfort 3.12. – 8. 12. 2018

I v letošním roce vybraní žáci tříd 3STA, 3STB a 3ME v doprovodu vyučujících anglického jazyka Mgr. Ivety Tomáškové a Mgr. Marie Šimákové navštívili francouzské město Belfort v rámci týdenního výměnného pobytu. Během něj jsme se účastnili výuky v místní střední škole Lycee Follereau, ve které jsme intenzivně spolupracovali s francouzskými studenty a jejich pedagogy (foto 1).

Součástí programu byla návštěva středověkého hradu Haut-Koenigsbourg a typického alsaského městečka Colmar, ve kterém již byla znát předvánoční atmosféra. Spoustu dojmů si žáci také odnesli z muzea Peugeot a muzea vlaků Cité du Train v Mulhouse (foto 2 a 3).

Speciální poděkování patří našim francouzským kolegům, kteří nás po celou dobu doprovázeli (foto 4). Již teď se těšíme na návštěvu francouzských studentů v Plzni.

(Mgr. Iveta Tomášková a Mgr. Marie Šimáková)

Za naši dvojici můžeme říct, že jsme byli naprosto spokojeni s programem, který byl opravdu vyčerpávající. K místní školní jídelně nemáme žádné výhrady, protože jsme ochutnali spoustu pro nás exotických jídel. Jediné, co nás překvapilo, byla určitá nadřazenost Francouzů obecně vůči ostatním státům a jejich znalost anglického jazyka byla na velmi nízké úrovni. Nicméně jinak jsme si pobyt na 110% užili a můžeme jen vřele doporučit nižším ročníkům, aby se této akce zúčastnili!

Za 3ME Martin Kolečko a Marcel Zdeněk.

Jednotlivé části programu byly super, jediné co nás překvapilo, bylo otevření internátů až po šesté hodině večer, kdy končí ve Francii škola.  Nejzajímavější bylo jednohlasně muzeum Peugeot, ale také jsme si všichni užili večer na bowlingu i na stadionu, kde jsme si příjemně zabruslili.

Kolektiv 3STB

Týden strávený ve Francii se nám líbil, zvláště výlet na středověký hrad a návštěva alsaského městečka Colmar. Počasí nám přálo celou dobu pobytu. I přes drobné, méně příjemné momenty s ubytováním bychom jeli do Belfortu znovu a rádi.

Kolektiv 3STA


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.