Mapa webu Česky English Deutsch

Úspěch v Logické olympiádě

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Úspěch v Logické olympiádě

12.11.2018

Úspěch v Logické olympiádě

Jako každým rokem i letos, už popáté, se studenti naší školy zúčastnily Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

Do Logické olympiády se přihlásilo rekordních 61 761 soutěžících z 3 007 škol (zhruba o 500 studentů více než v loňském roce), v Plzeňském kraji v kategorii středních škol 823 studentů, z toho 296 z naší školy (rekordní počet od počátku soutěžení na škole), přičemž čtyři studenti postoupili do krajského kola – Martina Blechová (1.A), Nikol Mlnaříková (2.E), Kristýna Mačasová (3.BC) a Jiří Šimana (2MSA). V tomto kole byla však konkurence obrovská – první příčky již tradičně obsadili gymnazisté z Plzně, Domažlic, Rokycan a Stříbra, ale do kraje se probojovali i studenti ostatních středních škol – kromě té naší i studenti SPŠ dopravní, SPŠ a VOŠ zdravotnické a elektrotechnické. Naší studentce Kristýně Mačasové se podařilo umístit na 33. místě v kraji, ostatní skončili na 35. – 50. místě, přesto jim patří velká gratulace (a zasloužená odměna). Úspěšnými řešiteli v krajském kole se stali studenti Gymnázia Mikulášské náměstí, Gymnázia Domažlice a Gymnázia Stříbro a postoupili do celostátního kola, které se koná v 26. listopadu 2018 v Míčovně Pražského hradu. Vítěze letošního ročníku čeká velká odměna v podobě stipendia od nadace The Kellner Family Foundation na prestižní škole Open Gate School v Praze.

(PhDr. Eva Bouhamra)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.