Mapa webu Česky English Deutsch

Úspěch našich žáků na Konferenci studentských odborných prezentací

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Úspěch našich žáků na Konferenci studentských odborných prezentací

22.11.2017

Úspěch našich žáků na Konferenci studentských odborných prezentací

Dne 14. 11. 2017 se na Ústavu jazykové přípravy Západočeské univerzity konal již 10. ročník Konference odborných studentských prezentací v cizích jazycích. Této akce se zúčastnili čtyři žáci naší školy: Martina Vojtová (1STB), Matěj Smetka (3ME), Jakub Forejt (3MSA) a Vítek Chalupa (3MSA). Žáci měli za úkol přednést prezentaci v angličtině na téma, které si sami zvolili.

Každému účastníkovi následně odborná porota položila související otázky. Martina Vojtová si jako téma zvolila lukostřelbu – sport, kterému se sama aktivně věnuje.  Jakub Forejt, úspěšný atlet (6. místo na Mistrovství světa do 17 let v Nairobi), prezentoval hod diskem. V technické sekci se svou prezentací blýskl Matěj Smetka, který představil 3D modelovací program SketchUp. Techniku s angličtinou propojil i Vítek Chalupa, když divákům a porotě vysvětloval rozdíl mezi dvoudobým a čtyřdobým spalovacím motorem. Technickou podporu během všech prezentací zajišťoval Jakub Žatkovič (3MSA). Soutěžící povzbuzovali jejich spolužáci, kteří se nechali inspirovat a přemýšlí o účasti v příštím ročníku. Účast na této konferenci byla pro naši školu velmi úspěšná. V konkurenci ostatních studentů, především gymnazistů, obsadila Martina Vojtová 3. místo v humanitní sekci a Matěj Smetka skončil také na 3. místě v technické sekci. Prezentace všech našich žáků byly velice zdařilé a žáci si za ně zaslouží velkou pochvalu.

Fotogalerii naleznete zde: http://ujp.zcu.cz/student/konference/fotogalerie/. Další informace najdete v sekci Články.

(Mgr. Ivana Kurzová)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.