Mapa webu Česky English Deutsch

Účast v soutěžích mladých svářečů

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Účast v soutěžích mladých svářečů

4.4.2016

Účast v soutěžích mladých svářečů

Zlatý pohár Linde - Memoriál Mgr. Václava Vilda a soutěž O zlatou kuklu společnosti SIAD

Dne 17. 3. 2016 se uskutečnilo krajské kolo, již tradiční soutěže ve svařování „Zlatý pohár Linde 2016“- Memoriál Mgr. Václava Vilda, kterou pořádala Střední škola Rokycany. Soutěž byla vyhlášena jako soutěž jednotlivců pro metody svařování 135 a 311, která se skládala z testů týkajících se bezpečnostních předpisů, technologie svařování a praktické části.

V praktické časti soutěžící svařovali 2  svary (V svar v poloze PF – svislá zdola nahoru a I svar v poloze PA - vodorovná shora ). Výborně  připravenou soutěž jsem měl možnost sledovat přímo uprostřed dění, neboť jsem měl tu čest, vykonávat hlavního rozhodčího soutěže. Zejména v praktické části jsem pozoroval, jak se soutěžící vypořádali se soutěžními svary včetně přípravy vzorků před svařováním a dodržení svařovacích postupů WPS.

Soutěže se účastnilo 8 středních škol z Plzeňského kraje a mezi soutěžícími v metodě 135 byla i jedna dívka, což na této akci bylo poprvé. Školu reprezentoval v metodě 135  Jan Pelikán ze třídy 3ZA, který obsadil výborné 3. místo.

22. 3. 2016 se ve střední škole technické v Mostě se konal, již čtvrtý ročník  celostátní soutěže žáků středních odborných škol ve svařování.  Tato soutěž má, již své místo v kalendáři mladých „svářečů“, které se  zúčastnilo 46 žáků ze 23 škol , od Boru u Tachova až po Humpolec. Žáci těchto škol soutěžili ve třech metodách svařování (111, 135, 311).  V metodě 135 (tj. obloukové svařování tavící se elektrodou v aktivním plynu ) se účastnilo 20 žáků a byla také nejvíce obsazená. V této metodě  SPŠ Strojnickou a SOŠ prof. Švejcara reprezentoval  žák Jan Pelikán ze třídy 3ZA, který se tentokrát umístil na 18 místě. Celkově ze všech svářečů dosáhl 32. místo. I  této soutěže se účastnila jedna dívka  a to v metodě 135.

Pro doprovod připravili pořadatelé velmi zajímavou exkurzy nazvanou „Uhelné safari“ – návštěvu hipodromu v Mostě, který je vybudován na výsypce povrchového dolu.  Druhá část byla prohlídka lokality Vršany a dolu ČSA, jež se nachází v centrální části Severočeské hnědouhelné pánve.

Vyhodnocení soutěže a předávání cen se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje p. Oldřich Bubeníček. Ocenění získal každý soutěžící, neboť dle pořadatelů si takto cení odvahy a snahy každého soutěžícího, který se akce zúčastní.

(Jaromír Kohout, EWT)

 


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.