Mapa webu Česky English Deutsch

Téměř třetí místo v soutěži strojařů s kuriózním zadáním

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Téměř třetí místo v soutěži strojařů s kuriózním zadáním

29.3.2017

Téměř třetí místo v soutěži strojařů s kuriózním zadáním

V Ostravě se 27. 3. 2017 konala soutěž Mezinárodní den strojařů, kterou pořádala průmyslová škola Ostrava Vítkovice. Je to již tradiční soutěž s mezinárodní účastí, letos pouze s jedním týmem z Polska. Přihlášených týmů byla jedna desítka a náš ve složení Tereza Moulisová a Patrik Vaněček obsadil velmi pěkné 4. místo. Toto klání je koncipováno tak, že je společné zadání, které pak soutěžící obhajují před odbornou porotou z řad podnikatelů a zástupců ostravské Vysoké školy báňské.

Letošní zadání bylo středověké válečné zařízení na vrhání kamenů. Žáci měli za úkol zvolit jeden z typů zařízení a ten pak konstrukčně navrhnout s využitím dobových materiálů a postupů. Svou práci pak přednesli před porotou a ostatními účastníky a zodpověděli doplňující dotazy poroty.

Všechny týmy zadání více či méně dobře splnily až na polský, který měl údajně špatný překlad zadání a tak přivezli řešení zcela současné. Se současnými materiály a technologiemi. Očekávali jsme jejich diskvalifikaci, ale byli naopak ohodnoceni pro originální řešení a tím nás „obrali“ o lepší umístění.

(Ing. Věra Brichtová)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.