Mapa webu Česky English Deutsch

Studentské volby do Evropského parlamentu 2019

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Studentské volby do Evropského parlamentu 2019

13.5.2019

Ve dnech 7. 5. a 9. 5. 2019 se naše škola zapojila do akce s názvem Studentské volby do Evropského parlamentu 2019, konající se po celé České republice, díky níž měli naši žáci možnost si vyzkoušet, jak probíhají a jak fungují nejen blížící se volby do Evropského parlamentu, které se budou konat 24. 5. - 25. 5. 2019, ale také, jak fungují volby obecně.

Šestičlenná komise žákyň z třídy 2.A připravila celou místnost určenou pro volby. Po celou dobu obou dnů přicházeli žáci ze všech tříd, aby vyjádřili svůj názor prostřednictvím vhození volebního lístku do připravených volebních uren. Žáci měli možnost zakroužkovat reálné strany kandidující do Evropského parlamentu. Volební místnost byla uzavřena ve 12 hodin a komise začala sčítat jednotlivé hlasy. Volební účast tvořilo celkem 293 žáků, tedy zhruba 50 % z celkového počtu všech žáků. Nejvíce hlasů, celkem 76, dostala Česká pirátská strana, vzápětí byli STAROSTOVÉ (STAN) s regionálními partnery a TOP 09 s 32 hlasy a další, se stejným počtem hlasů, byla strana ANO, vytrollíme europarlament.

Cílem celé této akce bylo přispění k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích voličů a seznámení budoucích voličů s principy zastupitelské demokracie a s volebním systémem České republiky.

Studentské volby na naší škole se velmi povedly a rádi se do podobné akce zapojíme znovu.

(JUDr. Lenka Zemanová-Lindová)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.