Mapa webu Česky English Deutsch

Strom pro Ležáky

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Strom pro Ležáky

4.6.2018

Strom pro Ležáky

Národní kulturní památník Lidice – Ležáky pořádá ve spolupráci s OS KOVO od roku 2012 projekt TVORBA PRO LIDICE A LEŽÁKY. Tato akce pro žáky technických středních škol se koná v cyklu tří roků. V letošním roce se se zapojily do projektu tři školy z České republiky a škola ze SRN. SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové, dílo Hořící kříž, SŠPT a automobilníÍ Jihlava, dílo A znovu kvetou růže, SPŠS a SOŠ prof. Švejcara Plzeň, dílo Strom pro Ležáky, FLACHGLAS WERNBERG-KOBLITZ, dílo Mír a dobré sousedství. Při tvorbě zadání byli žáci US 462 2 OKA a US 251 3MSA informováni o souvislostech a historii obce Ležáky a celého NKP.

Dne 23.5.2018 byly vyrobené artefakty předány Památníku při slavnostním ceremoniálu v osadě Ležáky za přítomnosti České televize a regionální televize z Bavorska. Vyrobená díla budou součástí stálé outdoorové expozice Památníku Ležáky.

Strom pro Ležáky byl vyroben na pracovišti Centra praktického vyučování s přispěním svářečské školy. Na zhotovení se podíleli žáci J. Tomeš, O. Vitner, V. Chalupa, J. Šubrt, učitelé odborného výcviku K. Žižkovský, R. Štych a instruktor svářečské školy J. Přinda.

(Karel Žižkovský)

Vedení školy z Hradce Králové a žáci z Bavorska.


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.