Mapa webu Česky English Deutsch

Preventivní akce ve spolupráci s Městskou policií Plzeň

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Preventivní akce ve spolupráci s Městskou policií Plzeň

26.9.2016

Preventivní akce ve spolupráci s Městskou policií Plzeň

V září zorganizovala Mgr. Renata Švecová – metodik prevence sociálně patologických jevů pro všechny studenty prvních ročníků besedy s Městskou policií Plzeň. Jedna z besed byla doplněna ukázkou opileckých brýlí a brýlí, které simulovaly užití návykových látek. Bylo zajímavé vyzkoušet si „na vlastní kůži“ účinky alkoholu i drog.

Další třídy měly možnost v chladném ránu 21. 9. 2016 v areálu školy přivítat psovody. Ti je seznámili se zajímavými informacemi o výcviku psů, o chování k nim a ukázali také jejich práci. Teorii doplnili ukázkou simulovaného útoku vycvičeného psa na domnělého útočníka.

Ve druhé části se všichni přesunuli do auly, kde provedli studenty problematikou zneužívání drog v ČR strážníci MP, kteří se zabývají prevencí. Toto studenti již jistě od svých učitelů slyšeli mnohokrát, ale tentokrát byl výklad doprovázen příklady z praxe. Velká pozornost byla věnována zejména marihuaně, protože je to droga, se kterou se mladiství setkávají nejčastěji. Studenti se dozvěděli, že neexistuje bezpečná droga, a byli varováni před následky jejího pravidelného užívání.

(Mgr. Michaela Králová - třídní učitelka 1.A, Mgr. Renata Švecová – metodik prevence)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.