Mapa webu Česky English Deutsch

Pohybová skladba obsadila v republikovém finále 3. místo

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Pohybová skladba obsadila v republikovém finále 3. místo

4.5.2018

Pohybová skladba obsadila v republikovém finále 3. místo

Děvčata prvních a druhých ročníků naší školy se zúčastnila soutěže v pohybových skladbách. Tentokrát jsme si pro své vystoupení vybraly téma Piráti z Karibiku. Prvním mezníkem pro nás bylo krajské kolo v Plzni na 22. ZŠ. Tam jsme suverénně zvítězily a postoupily jsme tak s velkým nadšením do republikového finále v opravdu hodně vzdálené Opavě.

Tréninky pro nás byly sestavené tak, abychom do Opavy jely s tím, že si odvezeme medaile. Bohužel nám do termínu soutěže některá z děvčat odjela na zahraniční kurz do Francie. To ale náš sportovní duch nesrazilo k zemi. Přestavění celé skladby bylo pro některé členy velice náročné, ale  nakonec  úspěšné.

Pozitivně  naladěné  na 7hodinovou cestu jsme se sešli 23. 4. Na Rychtářce již ve 2 hod ráno. Když jsme dorazily na místo, čekala nás hned zkouška prostoru. Bohužel nám nebylo umožněno trénovat v tělocvičně, tak jsme zvolily jako místo posledního secvičení loukou plnou pampelišek vedle haly.

Nakonec to nastalo - celý sál v Opavě patřil jen nám a my si mohly vychutnat ty 3 minuty slávy nebo.. Ale povedlo se! Půl roku příprav, vymýšlení, sestavování a ladění detailů bylo náročné a my to dotáhly do konce. Konkurenti z Moravy ale tuto disciplínu ovládají také a odvezli si zlato i stříbro. My ale nesmutněly, protože pocit, že jsme v pohybových skladbách 3. v ČR, byl pro nás odměna za tréninky a dlouhou cestu.

Myslím, že jsme byly výborná parta, užily si to a vrátily se domů s hřejivým bronzem na krku.

(Kateřina Valečková, 2.E)

,


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.