Mapa webu Česky English Deutsch

Návštěva z Hongkongu

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Návštěva z Hongkongu

7.11.2017

Návštěva z Hongkongu

V letošním roce naše škola opět přivítala skupinu 25 studentů a 4 vyučujících z Hongkongu. Návštěva školy proběhla ve velmi přátelské atmosféře. Studenti přijeli v průběhu dopoledne a hned si užívali pestrý program, který pro ně připravili naši studenti spolu se svými učiteli. Nejvíce zaujaly ukázky lidových tanců a písní, zrovna tak jako latinsko-americké tance a hudební vystoupení. Při krátkých prezentacích naši studenti představili Českou republiku, Plzeň a naši školu.

V rámci prohlídky školy se studentům z Hongkongu nejvíce líbily odborné učebny: robotika, Festo a programování CNC strojů. Poté se studenti občerstvili v naší školní jídelně, kde si nejenom pochutnali, ale měli také možnost poznat ostatní studenty naší školy a navázat konverzaci v anglickém jazyce. Během 5. vyučovací hodiny naši hosté navštívili výuku anglického jazyka, kde se v rámci interaktivních her rozvinula multikulturní diskuze. V ostatních hodinách zdobili perníčky a poznávali rozdíly české a čínské abecedy.

Po závěrečném kvízu a společném focení se hosté rozjeli za dalším dobrodružným poznáváním krás České republiky. Reakce studentů i jejich vyučujících byly velmi pozitivní a podle jejich slov se již těší na další setkání při návštěvě naší školy. Poděkování patří všem, kteří se do „akce Hongkong“ zapojili.

(Mgr. Iveta Tomášková, Mgr. Ivana Kurzová)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.