Mapa webu Česky English Deutsch

Návštěva v partnerské škole v Belfortu

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Návštěva v partnerské škole v Belfortu

4.12.2017

Návštěva v partnerské škole v Belfortu

Studenti technických oborů tříd 3STA, 3STB a 3ME se v doprovodu Mgr. Kurzové, Mgr. Tomáškové a Mgr. Králové v tento předvánoční čas vydali do Francie. Pokud se ale domníváte, že si vyjeli na výlet, mýlíte se. Čekal je zajímavý program připravený pedagogy z naší partnerské školy lycée Follereau v Belfortu. Naši žáci si prohlédli školu, zúčastnili se výuky angličtiny a odborných předmětů, vydali se na exkurzi do General Electric, měli možnost se podívat na výrobu aut v podniku PSA (Peugeot) v Sochaux či obdivovali nejmodernější auta - výrobky studentů ve škole Sbarro.

Technicky zaměřené exkurze byly doplněny poznáváním francouzské kultury a historie. Všichni určitě ocenili adventně vyzdobené město Colmar a mnoho fotek pořídili i na středověce vypadajícím hradě Haut-Koeningsbourg. V muzeu Peugeot přilákala jejich pozornost nejen historická auta z počátku 20. století, ale zejména jeden takový "obyčejný" taxík z Marseille.

Tento pobyt navázal na předchozí komunikaci mezi našimi školami. Studenti osobně poznali kamarády, se kterými si již od loňského roku dopisovali, a zároveň si procvičili angličtinu - náš společný dorozumívací jazyk. Celou dobu nás provázel Jan Vlachovský, student třídy 3ME, který v rámci projektu Jeden rok ve Franche-Comté studuje právě na lycée Follereau. Naši studenti byli s návštěvou Francie velice spokojení a určitě tuto nezapomenutelnou zkušenost doporučují i svým mladším spolužákům, kteří by v tomto dlouhodobém projektu měli pokračovat.

(Mgr. Michaela Králová)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.