Mapa webu Česky English Deutsch

Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2019/2020

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2019/2020

20.12.2019

Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2019/2020

V letošním školním roce bylo prostřednictvím svých vyučujících anglického jazyka více než padesát studentů nominováno do konverzační soutěže v anglickém jazyce. Vítězkou letošního ročníku konverzační soutěže v anglickém jazyce se stala studentka 2.D oboru Informační služby Tereza Jurašová (tit. foto), která naši školu bude reprezentovat v kole krajském.

9. prosince 2019 nominanty čekala didaktická část soutěže skládající se z poslechových aktivit a úkolu, který prověřil znalosti z oblasti gramatiky a slovní zásoby. Deset nejlepších studentů postoupilo do závěrečné části, kde se prostřednictvím anglického jazyka vyjádřili k tématům jako migrace cizinců, vliv nových médií na mladistvé či genderovým otázkám apod.

Nutno podotknout, že jazyková úroveň všech deseti účastníků finálního kola byla opravdu velmi vysoká, dle názoru poroty sahající nad úroveň maturitní zkoušky z anglického jazyka. Odpovědi však kromě vysoké jazykové úrovně v sobě obsahovaly i důkaz toho, že všichni soutěžící měli značný společenský přehled, a tudíž jejich odpovědi byly promyšlené, někdy i s filozofickým nádechem.

Vítězkou se stala Tereza Jurašová, student 3STB oboru Strojírenství Rostislav Vinškovský se umístil na 2. místě a krásné 3. místo obsadila studentka 2.E oboru Pedagogické lyceum Tereza Chudáčková.

Všem účastníkům tímto děkujeme za jejich účast, vítězům gratulujeme a Tereze Jurašové držíme palce v kole krajském.

(Mgr. Marie Šimáková)

Tereza Chudáčková a Rostislav Vinškovský

Finalisté konverzační soutěže v ANJ


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.