Mapa webu Česky English Deutsch

Jaderné dny na FST ZČU a úspěch v soutěži

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Jaderné dny na FST ZČU a úspěch v soutěži

9.5.2017

Jaderné dny na FST ZČU a úspěch v soutěži

V letošním roce proběhl již sedmý ročník cyklu Jaderné dny. Jedná se o expozici doplněnou přednáškami, které mají za cíl přiblížit oblast využití jaderné energie zejména studentům středních a vysokých škol. Pořádají ji společně ŠKODA JS a.s., CENEN (Czech Nuclear Education Network) a Západočeská univerzita v Plzni.

Naše škola se zúčastnila potřetí, tentokrát se třídami 2 ME, 2 STA, 2 STB na přednášce „Žijeme v poli záření“, která byla zaměřena na vliv radioaktivity na lidský život. Uvítal nás děkan Fakulty strojní doc. Ing. Milan Edl, Ph.D. a po celou dobu se nám věnoval proděkan Ing. Jan Zdebor, CSc. Po přednášce již tradičně následoval kvíz přes aplikaci v chytrých mobilních telefonech. Pět nejúspěšnějších řešitelů postoupilo do boje o tablet od společnosti NUVIA. Úkolem studentů bylo zjistit dolet částic alfa, přičemž měli k dispozici nejmodernější vybavení v hodnotě stovek tisíc korun. Nejlépe si s úkolem poradil Jan Vlachovský ze třídy 2 ME, a stal se tak majitelem nového tabletu.

Ti studenti, kteří nepostoupili do závěrečného kola, měli možnost si prohlédnout výstavu věnovanou jaderné fyzice. Pro všechny studenty byla návštěva univerzitního prostředí velkým zážitkem. Měli možnost prohlédnout si prostory fakulty strojní a „přičichnout“ si k životu vysokoškolského studenta. Po skončení akce proto někteří i nadále zůstali na půdě FST a využili tak možnost prohlédnout si z blízka prostory univerzity.

(PhDr. Eva Bouhamra)

 


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.