Mapa webu Česky English Deutsch

Informační služby se mění

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Informační služby se mění

7.11.2017

Od školního roku 2018-2019 otevíráme na SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara nově koncipovaný obor Informační služby, který vychází z oboru Informační služby - knihovnictví. Přestože absolventi dosavadního oboru neměli problémy s uplatněním, ba naopak, prudký vývoj informačních technologií i snaha o mnohem širší uplatnění absolventů nás vedly k výrazné aktualizaci.

Nový obor Informační služby zůstává nadále oborem humanitním, orientovaným na jedné straně na knižní kulturu a na straně druhé na moderní přístup k informačním nosičům. Zachovává si hlavní předměty i aktivity dosavadního oboru a orientaci na oblast veřejných informačních služeb, je však výrazně posílena oblast komunikačních dovedností žáků a oblast informačních technologií i spisové služby. Naši absolventi nebudou programátoři, ale poučení uživatelé, ovládající podnikové i veřejné informační systémy, s důrazem na databázové systémy a systémy plných textů. Na digitalizační software a práci s databázovými systémy je zaměřený zcela nový předmět ZED (zpracování elektronických dat), který má absolventy připravit pro práci s elektronickými i tradičními dokumenty nejen v paměťových institucích, ale hlavně ve veřejné správě i v podnikové sféře.

Pevně věříme, že nová koncepce oboru si najde své příznivce, vycházeli jsme z mnohých konzultací s osobnostmi z oboru i mimo něj a doufáme, že si obor přesto zachová svá specifika a komunitní ráz. 

(Mgr. Andrea Mařáková)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.