Mapa webu Česky English Deutsch

Historicky největší úspěch v Logické olympiádě

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Historicky největší úspěch v Logické olympiádě

10.11.2019

Historicky největší úspěch v Logické olympiádě

Jako každým rokem i letos, už pošesté, se studenti naší školy zúčastnili Logické olympiády. Soutěž pořádá Mensa ČR a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze uznává dobré umístění v Logické olympiádě místo přijímacích zkoušek do bakalářského studia. Václav Škoda (4STB) se umístil na skvělém a historicky rekordním 23. místě v kraji!

Logická olympiáda je zařazená do programu Excelence vyhlášeného MŠMT - Hodnocení žáků a škol podle výsledku v soutěžích. Program Excelence umožňuje finančně podpořit pedagogické pracovníky středních škol na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.

Do Logické olympiády se přihlásilo rekordních 71 208 soutěžících z 3 249 škol (zhruba o 1 000 studentů více než v loňském roce), v Plzeňském kraji v kategorii středních škol 1 144 studentů, z toho 357 z naší školy (rekordní počet od počátku soutěžení na škole), přičemž dva studenti postoupili do krajského kola – Michal Pokorný (3STB), kterému se podařilo postoupit již v roce 2017, a Václav Škoda (4STB, na snímku vlevo). V tomto kole byla však konkurence obrovská – první příčky již tradičně obsadili gymnazisté z Plzně, Domažlic, Rokycan, Klatov, Blovic a Stříbra, ale do kraje se probojovali i studenti ostatních středních škol – kromě té naší i tři studenti VOŠ a SPŠ elektrotechnické a jeden student SŠ informatiky a finančních služeb.  Úspěšnými řešiteli v krajském kole se stali studenti Gymnázia Mikulášské náměstí, Církevního gymnázia a Gymnázia Klatovy a postoupili do celostátního kola, které se jako vždy koná 25. listopadu 2019 v Míčovně Pražského hradu. Vítěze letošního ročníku čeká již tradičně velká odměna v podobě stipendia od nadace The Kellner Family Foundation na prestižní škole Open Gate School v Praze.

(PhDr. Eva Bouhamra)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.