Mapa webu Česky English Deutsch

Francouzští studenti opět v Plzni

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Francouzští studenti opět v Plzni

27.3.2019

Francouzští studenti opět v Plzni

Čas rychle utekl a opět jsme na naší škole přivítali francouzské studenty z Lycée Raoul Follereau, kteří k nám zavítali v březnovém týdnu od 10. 3. – 15. 3. 2019.

Za pomoci žáků z tříd 3ME, 3STA a 3STB se francouzští studenti technických oborů seznámili s technickým zázemím naší školy a CPV. Technická vybavenost a práce našich žáků nadchla nejen francouzské studenty, ale i jejich vyučující. Podařilo se nám nahlédnout do výrobního procesu Škoda Auto Mladá Boleslav a neméně zajímavá byla i produkce tramvají a vlaků ve společnosti  Škoda Transportation.

V rámci kulturně-vzdělávacího programu jsme společně navštívili hrad Radyně, nedaleký zámek Kozel, historické centrum Prahy s procházkou na Petřín a nesměla chybět prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj. Celý program završila ochutnávka typické české kuchyně v restauraci Na Spilce.

V průběhu tohoto výměnného pobytu vznikla nová přátelství a obě strany zdokonalily své schopnosti komunikovat v anglickém jazyce.

Mgr. Iveta Tomášková, Mgr. Marie Šimáková


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.