Mapa webu Česky English Deutsch

Fantastický úspěch v matematické soutěži

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Fantastický úspěch v matematické soutěži

9.4.2019

Fantastický úspěch v matematické soutěži

V letošním roce pořádala SPŠ dopravní již počtvrté soutěž „Matematika je hra“. V první kategorii zvítězily studentky 2.A Petra Pittrová a Iveta Krýslová, porazily 27 dalších dvojic z ostatních středních odborných škol v Plzeňském kraji a odnesly si řadu pěkných cen. Naše škola uspěla i na třetím místě v téže kategorii, kde zvítězily studentky 1.A Tina Mašková a Julie Vosyková.

Cílem soutěže je zvýšit zájem o tento přírodovědný předmět. Soutěž je určena pro studenty SŠ a SOU a probíhá ve dvou kategoriích: první kategorie je určena pro 1. a 2. ročník a druhá kategorie pro 3. ročník. Žáci v každé kategorii soutěží ve dvojicích.  Soutěž se skládá ze tří základních částí: v první části soutěžící řeší písemný znalostní test, druhou část tvoří test logických úloh a hlavolamů a třetí částí je prezentace vylosovaného matematického pojmu.

První kategorii ovládla naše škola, druhou pak OA Plzeň, její studenti obsadili první tři příčky. Naši nejúspěšnější řešitelé byli na 6. místě z celkového počtu 17 dvojic. Oběma našim nejúspěšnějším dvojicím byla udělena pochvala ředitele školy za reprezentaci školy a všichni účastníci dostali drobné odměny. Všem studentům, kteří se zúčastnili soutěže, srdečně gratulujeme a těšíme se na další ročník, protože matematika je hra.

(PhDr. Eva Bouhamra)


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.