Mapa webu Česky English Deutsch

Beseda se Zdeňkem Svěrákem

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Beseda se Zdeňkem Svěrákem

17.11.2019

Beseda se Zdeňkem Svěrákem

Dne 11. listopadu 2019 jsme měli jedinečnou příležitost setkat se na naší škole s hercem, dramatikem, scénáristou, textařem, humoristou panem Zdeňkem Svěrákem. Nikomu nebyl pan Svěrák neznámý, a proto jsme se na setkání velice těšili.

Pan Svěrák byl nadšeně přivítán třídami 1.D, 2.E a 3.D, které byly vybrány, aby se zúčastnily besedy o jeho osobním i profesním životě. Pan Svěrák k nám přišel na besedu v rámci 12. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež – Juniorfestu a doprovodila ho i ředitelka tohoto festivalu paní Judita Soukupová.

Během úvodu paní učitelka Bezpalcová krátce pana Svěráka představila. Ten se rozhodl, že po celou dobu besedy bude stát, aby nám mohl hledět do očí. Prozradil nám, že „tajemstvím“ jeho dobré fyzické kondice je to, že je stále tělesně činný, svou tělesnou kondici si udržuje především ve hrách  Divadla Járy Cimrmana, kde v některých představeních dělá dřepy nebo skáče.

Dále jsme probírali jeho divadelní i filmovou kariéru, něco málo prozradil i o svých hereckých kolezích, se kterými má velmi přátelské vztahy. Také jsme zabrousili do oblasti jeho zkušeností s filmem. Dozvěděli jsme se, že jeho první významnější role byla ve filmu „Marečku, podejte mi pero“ a jedna z jeho nejoblíbenějších a pravděpodobně nejznámějších filmových rolí byla ve filmu Kolja.

Připomněli jsme si i jeho spolupráci s Jaroslavem Uhlířem v oblasti skládání písní nebo se synem Janem, který je režisérem. Vzhledem k tomu, že pan Svěrák napsal několik knih, především povídek, zajímalo nás také, jaká je jeho spisovatelská strategie a motivace. Dotkli jsme se i tématu minulé a současné politické situace.

Setkání s tak důležitou osobností v oblasti divadelnictví, kinematografie a literatury bylo velmi inspirativní a zanechalo v nás hluboký prožitek. Pan Svěrák je skromný a setkání s ním bylo velmi milé, s nádechem inteligentního humoru.

Kateřina Bundová a Natálie Kováčiková, 3.D, Informační služby - knihovnictví


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.