Mapa webu Česky English Deutsch

Anglická soutěž Kontext - premiéra s velkým úspěchem

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / Anglická soutěž Kontext - premiéra s velkým úspěchem

9.4.2019

Anglická soutěž Kontext - premiéra s velkým úspěchem

První ročník on-line soutěže v porozumění odbornému anglickému textu KONTEXT byla vyhlášena a připravena odborem školství KÚ PK a Fakultou celoživotního vzdělávání ZČU v březnu a dubnu pro žáky všech typů SŠ na téma Planeta Země. Čtyřikrát v březnu 28 přihlášených studentů z naší školy četli odborné texty z oblasti politiky, ekologie, fauny, flory a zeměpisu a plnili následné úkoly on-line na počítačích nebo svých telefonech.

7 „statečných“ výherců školního kola pak postoupilo do krajského klání, které se konalo v prostorách ZČU 4. dubna 2019. Kromě samotné soutěže zde byl připraven pro všechny bohatý program – exkurze na všechny 3  technické fakulty univerzity, interaktivní expozice Bav se vědou a setkání s robotem NAO.

Nejdůležitější ale byla samotná soutěž. Mezi 85 účastníky závěrečného klání z 38  škol si naši zástupci vedli znamenitě. Po dopoledním semifinálovém  on-line testu za branou velkého finále zůstal bohužel  o jediný bod Miroslav Fusek ze 3STB,  k naší velké radosti se šestice ostatních probojovala do velkého a náročného odpoledního ústního finále. Celou půl hodinu každý z nich čelil otázkám  tříčlenné poroty zaměřené na to, co se dočetli v daném odborném textu.

 Konečné finálové výsledky jsou skvělé :

Filip Landkamr – 1. místo, Zbyněk Písařík – 4. místo (oba  2OKA) v učňovské kategorii,

Filip Kejval (2ME) – 2. místo, Šimon Kopa (1ME) – 3. místo ,  Tomáš Kellich (2ME) – 4.  místo,  Jan Bartoš (2ME) – 6. místo - všichni v kategorii 1. a 2. ročníků odborných škol.

Velké blahopřání patří vítězi i všem studentům, kteří zabojovali ve finále a také dík za perfektní reprezentaci naší školy. Doufám, že  se podobný úspěch bude ve druhém ročníku této soutěže  opakovat a přidají se i další zájemci, kteří budou mít chuť se poprat se záludnostmi odborných článků a rozšířit si tak své obzory a znalosti.

(Mgr. Marie Mádlová)

Uprostřed F. Landkamr a Z. Písařík

F. Kejval


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.