Mapa webu Česky English Deutsch

33. místo mezi 735 účastníky Logické olympiády

Hlavní stránka / Úvod / Aktuality / 33. místo mezi 735 účastníky Logické olympiády

18.12.2015

33. místo mezi 735 účastníky Logické olympiády

V letošním roce proběhl již 8. ročník Logické olympiády – celostátní soutěže pro žáky a studenty od pěti do dvaceti let, kterou organizuje Mensa ČR. Naše želízko v ohni, Michaela Krpatová z 1STA skončila v krajském kole na krásném 33. místě. Porazila tak nejen všechny svoje spolužáky z naší školy, ale i další účastníky gymnázií a ostatních středních škol (735 přihlášených).

Olympiáda probíhá ve třech kategoriích – MŠ, ZŠ a SŠ, celkem bylo v tomto roce zaregistrováno 58 265 studentů z 2 909 škol v České republice. Domácí kolo je vždy online, nejlepší řešitelé postupují do kola krajského a následně do finále.

Generálním partnerem soutěže je nadace Petra Kellnera a těm, kteří se umístí v kraji na 1. – 3. místě, či ve finále jsou mezi 50 % nejlepších řešitelů, odpouští Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze  přijímací zkoušky do bakalářského studia. Naše škola se v roce 2015 zúčastnila již podruhé, do domácího kola se zaregistrovali 104 studenti napříč všemi obory naší školy. A v tomto roce se nám podařilo dostat se až do krajského kola. V Plzeňském kraji bylo přihlášeno 735 studentů, převážně gymnazistů, první dvě příčky však obsadili studenti VOŠ a SPŠ elektrotechnické z Plzně.

Vítězem v kategorii středních škol se již potřetí stal Ondřej Motlíček z Gymnázia Šumperk. Srdečně gratulujeme a těšíme se na další ročník v roce 2016.

(PhDr. Eva Bouhamra)
 


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.