Mapa webu Česky English Deutsch

Kraj Bourgogne - Franche-Comté

Hlavní stránka / Škola / Rok ve Francii / Kraj Bourgogne

Kraj Franche-Comté se nachází u hranic se Švýcarskem a Německem. Od 1. 1. 2016 byl sloučen se sousedním regionem, krajem Bourgogne. Hlavním městem je Dijon.

Tento nový region zaujímá velikost srovnatelnou s celou Slovenskou republikou. Jedná se o významnou křižovatku mezi Německem, Švýcarskem, Itálií a regionem Ile-de-France v okolí Paříže. Nachází se zde četné dálnice i železniční sítě RER a TGV.  Letiště Dole-Jura se nachází asi 50 km od Besançonu a 35 km od Dijonu.

Krajina, do které mohou naši studenti zavítat, se rozprostírá mezi pohořími Vogézy a Jura. Sestává se z údolí i náhorních plošin, soutěsek i rovin a četných jezer. Příroda zde poskytuje mnoho možností jak ke sportovnímu vyžití, tak i k návštěvám nejrůznějších zajímavostí, například kaskádu vodopádů na řece Hérisson. K pozoruhodným kulturním památkám patří socha lva v Belfortu, kaple Notre Dame v Rondchampu, Citadella v Besançonu, středověký hrad v Pontarlier.

SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara má dobré zkušenosti se školami v Morezu (departement Jura, malé městečko u hranic se Švýcarskem), Besançonu a Vesoulu.


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.