Mapa webu Česky English Deutsch

Hostitelské školy

Hlavní stránka / Škola / Rok ve Francii / Hostitelské školy

Plzeňský kraj vysílá studenty do svého partnerského francouzského regionu Franche-Comté. Naše škola má již dobré zkušenosti se středními školami ve Vesoulu (pro obory Strojírenství, Mechanik seřizovač) a Morezu (pro obor Elektrotechnika). Vždy se snažíme o to, aby do stejného místa jeli 2 - 3 studenti, výjimečně může jet student sám.

Čeští studenti absolvují stejnou výuku jako jejich francouzští kolegové, účastní se i praxe.

Ubytování českých studentů je zajištěno v internátě školy od pondělí do pátku. Studenti bydli ve dvou až čtyřlůžkových pokojích (zvlášť chlapci a zvlášť dívky). Studenti se stravují ve školí jídelně třikrát denně.

Rodiče studentů hradí režijní náklady na internát (ubytování, stravování), které se pohybují v rozmezí 1.300,- až 1.700,- eur za celý školní rok. Platby se provádějí ve třech tranších (poměrná částka za každý trimestr zvlášť) formou bezhotovostní platby. Cenu ubytování za celý první trimestr hradí Francouzská aliance v Plzni.

O víkendech se internáty zavírají a francouzští studenti odjíždějí domů k rodičům, ti čeští jsou ubytováni v hostitelských rodinách. Tuto rodinu zpravidla vybírá francouzská střední škola a většinou se jedná o rodiny studentů či učitelů školy. Studenti během svého pobytu mohou vystřídat i několik hostitelských rodin. Náklady na pobyt v hostitelských rodinách hradí rodiče českých studentů, cena se může lišit, ale bývá cca 45,- euro za víkend.

Každá francouzská škola má svoji ošetřovnu pro případ, že by se studentům během výuky udělalo nevolno nebo se zranili. V případě zdravotních problémů se o studenta postará kvalifikovaný ošetřující personál, vyžaduje-li to stav pacienta, může být přivolán školní lékař. V případě nutné hospitalizace či jiných zákroků je u nezletilého studenta vyžadován souhlas jeho rodičů. Každý student je povinen si na dobu studia ve Francii sjednat zahraniční zdravotní pojištění, a to pojištění léčebných výloh, repatriace, trvalých následků úrazu, smrti úrazem a odpovědnosti za škodu.


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.