Mapa webu Česky English Deutsch

Úspěšná prezentace v Praze

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0038 / Aktivity projektu / Úspěšná prezentace v Praze

23.8.2012

Úspěšná prezentace v Praze

I v tomto školním roce jsme měli zastoupení na tradiční přehlídce StreTech (Středoškolská technika), jejímž pořadatelem je ČVUT v Praze.

Zatímco vloni šlehaly plameny ze zdroje tepla Stirlingova motoru, letos jsme chodbu naplnili ostrým sykotem stlačeného vzduchu. Absolventi třídy 4 ME (mechatronika) Ondřej Kunte a Jakub Solnař totiž předváděli v činnosti svůj elektropneumatický manipulátor, komplexní mechatronický systém, s nímž nejen odmaturovali, ale zvítězili i v krajském kole Středoškolské odborné činnosti. Manipulátor, třídící předměty podle programu, je řízen programovatelným automatem. I tento program je prací obou absolventů. Naše prezentace musela mít úspěch, protože když jsme přežili dopravu kompresoru a vzdušníku oběžným výtahem, nemohlo se už nic stát.

 
Na přehlídce byly k vidění velké zajímavosti, od obří třecí elektriky, z níž se blýskalo skoro až nad Tatrou, po architektonické návrhy, pěstování krmného šťovíku a výklad tarotových karet. To jsou kuriozity, nicméně práce z oboru elektroniky, mechatroniky a strojírenství byly na velmi vysoké úrovni a svědčí o velkém potenciálu žáků i kantorů odborných škol, jejichž význam bývá někdy v médiích neprávem snižován.
 
Práce obou žáků je reflektována i v příspěvku, který vyšel ve sborníku přehlídky.

 

Autor: Josef Gruber   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.