Mapa webu Česky English Deutsch

Robot je tu

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0038 / Aktivity projektu / Robot je tu

19.3.2013

Robot je tu Nechodí, ani nemluví, ale umí něco podat, nebo přenést. Mluvím o robotu, který naše škola zakoupila (konečně – výběrové řízení bylo teprve napotřetí úspěšné), v rámci našeho evropského projektu Automatizace výrobních procesů ve strojírenství a řemeslech, registrační číslo CZ.1.07/1.1.30/01.0038.

 

Průmyslový robot KUKA dodaný firmou Blumenbecker unese pět kg, má dosah 850 mm a pohybuje se celkem v šesti osách. Chceme jej využít samostatně pro výuku jeho programování, ale i pro sestavení pružného výrobního pracoviště se soustruhem. Podával by do soustruhu polotovary a následně poté, co soustruh například z kulatiny vyrobí šroub, by jej odebral a uložil do skladu.
 
Učitelé prošli ve dnech 18.2. a 19.2. 2013 školením základů ovládání a programování robota a ještě je čeká školení programování off line. Jedná se o možnost navrhnout program nejprve na samostatném počítači, vyzkoušet simulací a teprve po řádném odzkoušení „nanečisto“ jej vyslat do robota.
 
Samozřejmě jsme již vyzkoušeli reakci žáků – a ono je to baví. Prostě hýbat robotem je zábava. Ale ony přijdou i méně zábavné chvíle, až budou muset dosáhnout toho, aby robot přesunul rameno s přesností na tisíciny mm do požadovaného místa. Uvidíme!

 

Autor: Ing. Petr Hlávka   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.