Mapa webu Česky English Deutsch

Průmyslová automatizace a průmyslové sítě

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0038 / Aktivity projektu / Průmyslová automatizace a průmyslové sítě

17.8.2013

Průmyslová automatizace a průmyslové sítě

V rámci projektu Automatizace výrobních procesů ve strojírenství a řemeslech, reg. č. CZ.1.07/1.1.30/01.0038 se uskutečnila ve velké aule školy dne 13. 6. 2013 přednáška Průmyslová automatizace a průmyslové sítě. Přednášku vyslechlo 80 žáků tříd 1ME, 2ME, 3ME, 3ST a 3MS. V úvodu přednášky nejprve lektor ing. Marián Zajíček ze společnosti FESTO pohovořil o vývoji průmyslové automatizace a jak integrace systémů dala podnět ke vzniku oboru mechatronika.

Zdůraznil význam pneumatických systémů v průmyslové automatizaci. Informace o řízeném systému pomocí inteligentních snímačů získávají programovatelné automaty. Ty jsou následně připojené na průmyslové sítě. To umožňuje řídit automatizační systém centrálně i decentrálně a k tomu řídit současně v reálném čase po průmyslové síti i další připojená zařízení, například motory. K jistě nejzajímavějším patřily na závěr přednášky uvedené příklady manipulačních systémů a zařízení.

 

 

Autor: Ing. Petr Hlávka   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.