Mapa webu Česky English Deutsch

Přednáška „Moderní technologie v obrábění“ v rámci projektu Automatizace výrobních procesů ve strojírenství a řemeslech

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0038 / Aktivity projektu / Přednáška „Moderní technologie v obrábění“ v rámci projektu Automatizace výrobních procesů ve strojírenství a řemeslech

2.4.2012

Dne 19. 3 .2012 studenti třídy 3MSA a 3MSB zúčastnili přednášky Moderní technologie v obrábění na ZČU V Plzni. Přednáška se konala v rámci projektu Automatizace výrobních procesů ve strojírenství a řemeslech, který je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky.

Přednášku vedl Ing. Miroslav Zetek Ph.D. v prostorách katedry obráběcích strojů Fakulty strojní ZČU v Plzni. Studenty seznámil s nejnovějšími poznatky v oblasti obrábění. Zdůraznil důležitost volby druhu nástrojového materiálu. Názorně jsme viděli vznik třísky při vysokorychlostním obrábění i jakým způsobem je ovlivněn obráběný materiál při tomto druhu obrábění. Zhlédli jsme video, jak probíhá povlakování nástrojů. V části zaměřené na vrtání jsme měli možnost vidět záběry pořízené vysokorychlostní kamerou, která odhalí, co není možné zachytit pouhým okem. Takto se odhalí i nepatrné nepřesnosti při ostření nástrojů. Velmi zajímavé byly i záběry pořízené tepelnou kamerou, kde je vidět tepelné namáhání nástrojů při obrábění.

Dále přednášející (mj.absolvent SPŠS, Plzeň) studenty seznámil s různými problémy podniků, které jsou řešeny v rámci  katedry obráběcích strojů. V laboratořích ukázal studentům diagnostiku nástrojů při obrábění. Závěrem přednášky nás seznámil s novinkami v obrábění, které byly vystaveny na letošním veletrhu EMO v Hannoveru ( Německo).

 

Autor: Ing. Jana Le   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019


Všechna práva vyhrazena © 2019 NETservis s.r.o.