Mapa webu Česky English Deutsch

Návštěva Škoda Transportation a.s.

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0038 / Aktivity projektu / Návštěva Škoda Transportation a.s.

12.6.2013

Návštěva Škoda Transportation a.s.

Dne 11. 6. 2013 se žáci třídy 2ME v rámci projektu Automatizace výrobních procesů ve strojírenství a řemeslech, reg. č. CZ.1.07/1.1.30/01.0038 zúčastnili další exkurze ve firmě Škoda Transportation a.s. Exkurze byla vlastně volným pokračováním dubnové návštěvy ve výrobně elektromotorů, pohonů a trolejbusů.

 

Nejprve jsme byli krátce seznámeni s historií a rozložením budov v rámci areálu Škodovky. Průvodce nás informoval o proměnách areálu. Buduje se tu nové tramvajové depo se servisní základnou pro plzeňskou MHD, modernizuje se i Techmánie, která se změní ve velké vědecké centrum, kde bude i nové planetárium. Celý areál se více zpřístupní městu stavebními úpravami v okolí V. brány.
 
Pak nás provedli výrobou. Viděli jsme montáž a osazování tramvají a lokomotiv. Byla nám ukázána nejmodernější tramvaj o délce 40 metrů, která určená pro maďarský Miskolc. Během exkurze nás průvodce seznámil s novou obchodní politikou některých zemí, které si chrání své trhy tím, že větší část velké zakázky musí být vyrobena v místě dodávky, kde se k tomuto účelu zakládají nové společné podniky.
V závěru jsme byli informováni o možnostech zaměstnání a nadstandardním platovém ohodnocení ve Škodě Transportation a také o tom, že je zájem o nové mladé technicky vzdělané lidi.

 

Autor: Ing. Petr Vlček   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.