Mapa webu Česky English Deutsch

Exkurze v dubnu a květnu

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0038 / Aktivity projektu / Exkurze v dubnu a květnu

16.6.2014

Exkurze v dubnu a květnu 25. dubna tohoto roku se žáci tříd 3ST a 1OM (pouze obráběči kovů,) doprovázení vyučujícími Ing. P. Steiningerem a Ing. J. Slavíkem, zúčastnili exkurze do firmy Kovosvit Sezimovo Ústí. Exkurze se konala v rámci zákaznických dnů, které firma pořádá každoročně. Firma na trh dodává CNC soustruhy a frézky standardních velikostí a náročným zákazníkům může nabídnout i pětiosé stroje, ve kterých se nástroj v pracovním prostoru pohybuje plynule v pěti osách, a tak lze na těchto strojích (přesněji centrech) soustružit i frézovat, aniž by se musel polotovar z pracovního prostoru vyjímat.

14. května navštívili žáci třídy 2OK v doprovodu Ing. M. Krňoulové a Ing. J. Le firmu SWA Stod, s.r.o.

Pro dodavatele automobilového průmyslu firma konstruuje a vyrábí nástroje, stroje a zařízení pro výrobu interiérových a akustických dílů vozidel. Výrobní program zahrnuje nástroje na lisování, kašírování, vypěňování a stříhání, měrky a speciální stroje určené pro výrobu například stropních panelů, přístrojových desek, dveřních a podlahových obložení, izolací motoru, krytů převodovek atd. Zvláštní důraz se klade na vysokou kvalitu výrobků a jejich provozní spolehlivost. Pro řízení projektů, vývoj a výrobu firma využívá nejmodernější systémy a výrobní zařízení (CNC frézky).  Vedle specifických nástrojů a zařízení pro jednotlivé zákazníky vyrábí také prototypové nebo předsériové díly různými výrobními technologiemi.
 
 
29. května navštívili žáci třídy 2OTM s Ing. J. Nekolou firmu Bohemian Works Nýřany. Prohlédli si výrobní prostory a sklad firmy, která se zabývá výrobou a prodejem produktů z dubového dřeva, např. dřevěných parket, zajímavého obložení a nábytku vyráběného na zakázku.
 
 

Autor: Ing. Marie Krňoulová   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021


Všechna práva vyhrazena © 2021 NETservis s.r.o.