Mapa webu Česky English Deutsch

Virtuální svařování

Hlavní stránka / Projekty / Projekty OPVK / CZ.1.07/1.1.30/01.0029 / Aktivity projektu / Virtuální svařování

28.11.2012

Virtuální svařování

Žáci tříd 2ME, 2MS, 2ST, 2ZK, 3ZK, 3ST, 4MSA, 4MSB, 3ME,4ST se v rámci projektu Modernizace výuky technologie, odborné praxe a měření ve strojírenství, reg. č. CZ.1.07/1.1.30/01.0029 zúčastnili 13. a 15. 11. 2012 přednášky Trenažer Fronius – Virtual Welding svařování bez svářečky ve spolupráci s firmou Fronius Česká republika s.r.o.

 Přednáška se uskutečnila v nově otevřené malé aule v prostorách SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara, Plzeň, Klatovská 109 pod vedením pánů J. Kohouta a J. Přindy na výukovém trenažeru firmy Fronius Česká republika s.r.o.

            Žáci si tak mohli vyzkoušet jeden z nových trendů ve výuce svařování,  tzv. virtual welding. Jedná se o počítačové simulátory - trenažéry svařování, které jsou v principu obdobné jako například simulátory řízení automobilů či pilotování letadel. Na základě polohy rukojeti hořáku a dalších předem navolených parametrů svařování počítač generuje virtuální svar a vykresluje jej na monitoru, zároveň je ihned po virtuálním svaření díla vyhodnocena úspěšnost sváření. Přednášky, včetně praktického vyzkoušení, se zúčastnili také žáci devátých tříd 2. ZŠ v Plzni. Přednáška naplnila jeden z hlavních cílů projektu - zvýšení motivace ke studiu technických oborů a zároveň splnila jeden ze specifických cílů projektu - naučit žáky pracovat s moderním vybavením a technologiemi.
 
 
 
 
 

 

Autor: Ing. P. Mašková, J. Kohout IWT   |   Sekce: Aktivity projektu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


© 2011 Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň


RSS kanál  |  XML Sitemap    Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020


Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.